وب سایت چیست

what is web

وب سایت چیست

وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر وب سایت به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود.

محتویات وب سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند. هر سرور می تواند یک یا تعداد بیشتری از سایت ها را درون خود جای دهد. وب سایت مجموعه ای از صفحات می باشد اما وبلاگ تنها یک صفحه می باشد.

همانند دنیای واقعی که هر انسانی برای خود یک نام منحصر بفردی دارد، در دنیای مجازی یا اینترنت نیز اوضاع به همین صورت است. هر سرور ( یا کامپیوتر) برای آنکه از سرورهای دیگر متمایز شود و نیز هر وب سایت برای آنکه از وب سایت های دیگر متمایز باشد، توسط یک شماره شناسایی منحصر بفرد یا IP مشخصی می شود. در واقع در دنیای مجازی هر شخصی با ثبت دامنه ای برای خود عنوانی را در فضای مجازی کسب می کند.

سرور چیست : همانطور که گفته شد، یک سایت، از چندین صفحه تشکیل می شود. تنها سوالی که در اینجا مجهول است آن است که یک صفحه، از چه چیزی تشکیل می شود و چطور می توان آن را ساخت؟ و این صفحه در کجا قرار می گیرد؟

در حالت عمومی، یک صفحه اینترنتی، چیزی فراتر از یک فایل کامپیوتری که در کامپیوتر سرور قرار گرفته است، نمی باشد. این فایل برای آنکه به درستی روی مرورگر شما نشان داده شود، نیاز دارد تا از قوانینی تبعیت کند. و آن قوانین، همان کدهای HTML می باشند. کدهای HTML، سنگ بنای هر صفحه اینترنتی می باشد و از اینکه واقعا از چه زبانی برای برنامه نویسی و طراحی صفحات اینترنتی استفاده شده باشد، بر ماهیت وجودی و محوری زبان HTML تاثیری نمی گذارد.

طراحی وب سایت از تخصصی ترین کارهای گروه انفورماتیک کیان تک می باشد. این مجموعه در زمینه طراحی سایت های صنعتی، طراحی سایت های شرکتی، طراحی سایت های هنری تخصص دارد. بهتر است بدانید طراحی وب سایت اینترنتی تنها بخشی از کار است که شما یک شرکت در فضای مجازی برای خود احداث نمودید مهمترین نکته بعد از طراحی وب سایت اینترنتی سئو سایت شما می باشد.