روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت

روانشناسی رنگها در طراحی سایت

همان اندازه که انتخاب گرافیک و مطالب در طراحی سایت مهم است انتخاب رنگ مناسب جهت طراحی سایت، نیز دارای اهمیت می باشد. رنگ سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی کاربران سایت شما دارد. بعضی از رنگها می توانند با کاربران عواطف گوناگونی را برقرار کنند و تاثیر بسزایی در مطرح کردن برند شما در ذهن بیننده سایت ایجاد نماید.

مطالعات انجام شده بر روی رنگها ثابت کرده است که رنگها میتوانند حالات متفاوتی را در افراد ایجاد نمایند مثلا رنگ قرمز نماد خشم، رنگ سبز نماد شادابی، رنگ سیاه نماد افسردگی می باشد. یکی از نکات مهم در طراحی سایت این است که متن سایت خوانا باشد تا کاربران براحتی بتوانند مطالب سایت را مطالعه نمایند. از رنگهایی استفاده کنید که برای چشم مطلوب و جذاب باشد مثلا از رنگ زرد بر روی زمینه سفید استفاده نشود.

روانشناسی رنگها در شرکتهای بزرگ

برای اینکار به سراغ بعضی از شرکتهای بزرگ جهانی رفتیم و به بررسی روانشناسی رنگ ها در سایت آنها می پردازیم.

روانشناسی رنگ ها در سایت کوکا کولا

روانشناسی رنگ ها در سایت کوکا کولا

در سایت کوکا کولا که یکی از بزرگترین شرکتهای جهانی محسوب می شود، رنگ اصلی سایت قرمز است و تصویر زمینه سایت با رنگ طوسی روشن و سفید پوشیده شده است که این باعث وضوح بیشتر رنگ قرمز می شود. رنگ قرمز احساس هیجان و انرژی را به بیننده منتقل می کند. انتخاب رنگ های مناسب برای قسمت های مختلف سایت مانند سربرگ اصلی سایت(هدر)، نوشته ها، تبلیغات و پس زمینه تاثیر بالایی بر بازدیدکنندگان سایت خواهد داشت. رعایت روانشناسی رنگها در سایت نشانگر حرفه ای بودن برند یا شرکت شما خواهد بود.

روانشناسی رنگ ها در سایت IBM

روانشناسی رنگ ها در سایت IBM

سایت شرکت IBM از ترکیب رنگی بسیار خوبی بهره مند می باشد که این نشانگر توجه آنها به روانشناسی رنگها در تمام زمینه های کاری و تبلیغاتی می باشد. رنگهای آبی، طوسی وسفید در کنار هم و بطور کلی رنگهای سرد نمایانگر حرفه ای بودن یک تجارت می باشد. اگر میخواهید تجارت شما در عرصه های جهانی فعال باشد توجه به اصول روانشناسی رنگها و طراحی سایت متناسب با آن بسیار مهم می باشد.

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت مکدونالد

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت مکدونالد

لوگو این شرکت ترکیبی از رنگ زرد و قرمز می باشد، در طراحی سایت این شرکت از همین ترکیب رنگ استفاده شده است. رنگ اصلی سایت قرمز می باشد زیرا با توجه به روانشناسی رنگها باعث افزایش سرعت غذا خوردن انسان می شود. البته رنگهای مشکی، طوسی روشن و سفید هم در این سایت به چشم می خورند. استفاده از رنگهای سرد در پس زمینه و رنگهای گرم برای ظاهر اصلی سایت به بیننده برای درک بهتر تصاویر کمک می کند.

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت نایکی

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت نایکی

در این سایت از ترکیب رنگ سبز، نارنجی و سفید استفاده شده است که با توجه به روانشناسی رنگها، رنگ سبز نماد طبیعت، سلامت و زندگی است و رنگ نارنجی نماد سرگرمی می باشد که همخوانی خوبی با ورزش دارد. رنگ سفید در این سایت برای نمایش بهتر محصولات بکار رفته است.

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت اپل

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت اپل

سایت شرکت Apple یکی از ساده ترین سایت ها در دنیای مجازی می باشد. پس زمینه این سایت سفید می باشد که حس سادگی را به بازدید کنندگان منتقل می کند، رنگ طوسی در بالای سایت حس خلاقیت و جدیت را بیان می کند. ترکیب رنگهای سفید، طوسی و مشکی جذابیت خاصی به این وب سایت بخشیده است.