تاثیر امنیت وب سایت بر سئو

تاثیر امنیت وب سایت بر سئو

تاثیر امنیت وب سایت بر سئو مساله ای هست که امروزه برای بسیاری از شما کاربران سوالاتی ایجاد کرده است.

آیا می دانید سایت شما روزانه ده ها بار توسط هکرها تهدید می شود؟

 آیا می دانید این حملات می تواند چه آسیب هایی به سایت و کسب و کار شما بزند؟

ما سعی کردیم در این مقاله، گامهایی که باید در راستای ایجاد امنیت وب سایت برداشت را به شما بگوییم.

آیا امنیت وب سایت بر سئو تاثیر دارد؟

سوالی که پاسخ آن در ذهن خیلی از افراد دچار ابهام است! برای رفع این ابهام بهتر است قبل از هرچیزی به خودمان گوشزد کنیم که امنیت وب سایت تاثیر مستقیم بر ماندگاری آن دارد. این ماندگاری مشروط به تامین امنیت ساختاری سایت و تامین امنیت اطلاعات کاربران ما می باشد. در صورتی که امنیت وب سایت تامین نشود نتایج ناگواری همچون رفتن در لیست سیاه، کاهش ترافیک، صدمه به برند، حذف موقت از صفحه نتایج جستجو در گوگل و … دامن سایت ما را می گیرد. پس بهتر استبرای پیشگیری از اینگونه اتفاقات، در هر دو جنبه مذکورسایتمان را ایمن کنیم.

تامین امنیت ساختار سایت

سایت ما در هر وسعت و دامنه ای از تهدید هکرها در امان نخواهد بود. در نتیجه سایتی که کوچک است هم دارای اهمیت می باشد و از این غائله مستثنی نیست. در تامین امنیت کلی وب سایت می بایست راه های نفوذ هکرها را به حداقل رساند. شاید برخی بگویند که امنیت ساختاری سایت ربطی به سئو آن ندارد اما باید در پاسخ به آن ها گفت که امن نبودن سایت تاثیرات منفی جبران ناپذیری در سئو دارد. پس تاثیر امنیت وب سایت بر سئو حائز اهمیت می باشد. توصیه هایی که می توان در زمینه ایجاد امنیت کرد عبارتند از :

خرید هاست از شرکت های معتبر

اولین قدم در ایجاد امنیت کلی سایت خرید هاست از شرکت های مطمئن است. نباید غافل شویم که معتبر بودن میزبان مورد استفاده ما تا چه اندازه حساس است.

قفل کردن سطح دامنه سایت

باز بودن سطح دامنه سایت مثل این است که ما درب خانه امان را باز بگذاریم و توقع داشته باشیم دزدها به آن دستبرد نزنند! بهتر است همین الان از قفل بودن سطح دامنه سایتمان مطمئن شویم اگرنه هکرها دست نگه نمی دارند و به راحتی می توانند با تغییر نام سرور هربلایی که می خواهند بر سر سایتمان بیاورند.

 افزونه های به روز

در این مورد می توان گفت اگر به روز نباشیم بازی را باخته ایم. استفاده از پلاگین های قدیمی برابر است با چراغ سبز نشان دادن به هکرها. برای اینکه راه نفوذ آن ها را سد کنیم بایداز به روز بودن تمامی افزونه های سایت خود مطمئن شویم.

تامین امنیت اطلاعات

هر گونه داده در سایت مثل مکالمات، اطلاعات بانکی، محتوا و … باید از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشد. هدف خیلی از هکرها دزدیدن اطلاعات ذکرشده و سواستفاده از آنها است. پس نباید لحظه ای از امنیت اطلاعات غافل شویم زیرا اعتبار سایت ما وابسته به ایجاد فضای مطمئن برای کاربرانش است.

https یا http ؟

با اینکه این دو پروتکل تا حد زیادی شبیه هم هستند اما https  دارای اهمیتی بیشتری در رتبه بندی و سئو سایت دارد. زیرا در https  قبل از اینکه اطلاعات متنی ارسال شوند، کدگذاری شده و  تنها با امضای الکترونیک شناسایی می شوند. می توان به قطعیت گفت شکستن این کد ها کار بسیار دشواری است و  با این ترفند تا حدود زیادی جلوی دستبرد هکرها گرفته می شود.

SSL : تضمین امنیت اطلاعات

Secure Socket Layer یا همان «لایه اتصال امن» که معنی آن به طور کلی کاربردش را بیان می کند. شرکت مبدع اس.اس.ال برای ایجاد ارتباط مطمئن بین گیرنده سرویس و سرور، این راه حل را به دنیای اینترنت معرفی کرده است. درگواهی امنیتی SSL  با تبعیت از یک سری از الگوریتم، اطلاعات خام رمز گذاری می شوند و امنیت داده ها در فضای اینترنت برقرار می شود.

نکته : برای اینکه مطمئن شویم سایت ما رمزنگاری شده است می توانیم به جای  http، پروتکل https را جای آن بنشانیم و اگر وب سایت همچنان به حالت عادی بارگزاری شد یعنی سایت ما محافظت شده است.

پس برای تاثیر امنیت وب سایت بر سئو باید این موارد رو رعایت کنیم :

 – ایجاد امنیت اطلاعات وب سایت بر سئو تاثیر مثبت دارد

– اگر ساختار کلی سایت ما امن نباشد سبب تاثیر منفی بر سئو وب سایت می شود

– هاست را از شرکت های مطمئن بخریم.

– از قفل بودن سطح دامنه سایتمان مطمئن شوی

سایتمان را به روز نگه داریم.

– https تاثیر مثبتی بر سئو سایت ما دارد.

– برای ایجاد امنیت اطلاعاتی همچون رمز کارت بانکی و … از SSL استفاده کنیم.

نکته : لازم به ذکر است که امنیت برای وب سایتهایی بیشتر حائز اهمیت می باشد که به درگاه های اینترنتی متصل می شوند.