بهترین طراحی برای صفحه اصلی وب سایت

بهترین طراحی برای صفحه اصلی وب سایت به نظر شما چگونه می تواند باشد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار در جستجوی یافتن راهکاری برای توسعه و گسترش کارتان هستید به شما پیشنهاد می شود به دنبال طراحی وب سایت برای حوزه کاریتان بروید و برای جذب بیشتر مخاطبان به وب سایت تان  بر صفحه اصلی سایت خود تمرکز کنید چرا که صفحه اصلی وب سایت اولین بخشی است که بازدید کنندگان وب سایت ها به آن توجه بیشتری را دارد و با آن مواجه می شود و یا حتی اگر از طریق لینک وارد وب سایت شما شده باشند به جستجوی دکمه صفحه اصلی می روند تا از ماهیت کاری شما با خبر شوند به همین دلیل است که این صفجه اصلی باید قابلیت معرفی درست حوزه فعالیت شما را داشته باشد.

بهترین چیدمان و طراحی برای صفحه اصلی وب سایت

بهترین چیدمان و طراحی برای صفحه اصلی وب سایت

در ادامه این مطلب قصد داریم مواردی مهم در مورد بهترین طراحی برای صفحه اصلی وب سایت را با شما در میان بگذاریم.

مخاطبین خود را به ماندن در سایت تشویق نمایید !

حضورکاربردرسایت شما برای شروع کار بسیار خوب ومناسب است. استفاده از دکمه های CTA یا همانCalls To Action بهترین پیشنهاد برای جذب کاربران و دریافت ترافیک سایت می باشد.

ثبتنام، عضویت درخبرنامه وبسایت، به اشتراک گذاری محتوا سایت جزئی از این دکمه های Calls To Action بحساب می آیند.

از تاثیر انتخاب لوگو مناسب و جایگذاری درست آن غافل نشوید !

انتخاب لوگو مناسب برای یک کسب و کار بسیار مهم است چرا که هر کسب و کاری برای شناخته شدن نیازمند به یک لوگو جذاب و هماهنگ با فعالیت آن کسب و کار است از این رو هماهنگ بودن لوگو با فعالیت شما اهمیت بالایی دارد که لوگو یک وبسایت فروش لوازم ارایشی تفاوت زیادی با لوگو یک وب سایت طراحی سایت دارد چون نوع فعالیت آنها و خدمات رسانی شان کاملا با هم متفاوت است.

همان طور که متوجه شدید انتخاب مناسب لوگو اهمیت زیادی دارد خوب حالا سراغ مبحث بعدی می رویم، به نظر شما جایگذاری مناسب لوگو به چه صورت انجام می گیرد ؟ بهتر است سایت های فارسی لوگو خود را در بالای صفحه سمت راست قرار دهند و سایت هایی با زبان انگلیسی و… لوگو خود را در سمت چپ بالای صفحه قرار دهند (به دلیل نوع خواندن متن در زبان فارسی و انگلیسی) این نوع چیدمان انجام می شود.

جلوگیری از اتلاف وقت کاربران با نواری نجات بخش به نام نوار جستجو !

جستجوی پی در پی میان لینک های پیچیده و گمراه کننده کاربران را از وب سایت شما فراری می دهد و راه حل منطقی برای جلوگیری از اتلاف وقت کاربران ایجاد یک فیلد جستجو است چرا که با این کار کاربران به سرعت می توانند مطلب و یا محصول مورد نظرشان را بیابند این کار بسیار کاربردی برای فروشگاه های اینترنتی با تعداد محصولات بالا است، چرا که جستجو میان تعداد انبوهی از محصوات یک شکل کاری بسیار کلافه کننده است.

بروز باشید و از استاندارد های مدرن در طراحی وب سایت بهره بگیرید !

در سال های اخیر طراحان وب سایت به چهارچوب های خود ساخته و قوانین بسیار پایبند بودند و نسبت به نوآوری و خلاقیت در طراحی وب سایت مقاومت نشان می دادند اما در حال حاضر با پیشرفت علم و روند رو به رشد تعداد کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی طراحان از سنت ها و قوانین قدیمی فاصله گرفتند و به سمت ایده های جدید و جذاب روانه شدند در نتیجه برای بالا بودن در موتور های جستجو گوگل نیاز به نو آوری بیش از پیش شدت گرفته است پس برای عقب نماندن از این جریان سعی کنید همیشه وب سایت تان را بروز و مطابق با استاندارد های مدرن در طراحی کسب و کار خود را پیش ببرید.

ثبت نام اعضا در وب سایت را پیچیده نکنید !

همه ما تا به حال با وب سایت هایی مواجه شده ایم که دارای قسمت ثبت نام و ورود به سایت هستند این کار برای اگاهی از خبرنامه ها مخصوص اعضا است و اگر وب سایت شما هم این امکان را دارد بهتر است اول از همه جلوی چشم کاربر باشد و مراحل ثبت نام ساده ای داشته باشد چرا که فرم های طولانی با اطلاعات بسیار جزئی باعث رنجش خاطر کاربر می شوند، در واقع هیچ کاربری وقت خود را صرف پر کردن فیلدهای طولانی و جزئی ثبت نام سایت شما نخواهد کرد.

پس برای کاربران خود فرم ثبت نام ساده و کاربرپسند طراحی کنید تا رقبت به ادامه ثبت نام داشته باشند. آیا شما به عنوان یک کاربر زمانیکه وارد سایت می شوید حاضر هستید فرم های طولانی با مشخصه های جزئی را پر کنید؟ پاسخ بسیاری از شما خیر می باشد، پس بنابراین فرم های ثبت نام را ساده طراحی کنید.

برای ایجاد صمیمیت بیشتر از تصویر ، ویدیو ،کلیپ و… استفاده کنید !

برای اثبات صمیمیت با کاربران و خشک نبودن جو وب سایت از تصاویر ،ویدیو ،کلیپ و… استفاده کنید استفاده از موارد نامبرده رنگ روحی تازه به وب سایت شما می بخشدالبته این نکته را فراموش نکند که طراحی وب سایت شما باید به صورت رسپانسیو باشد تا تصاویر و موارد بارگذاری شده داخل وب سایت توسط شما برایکاربران با دستگاه های ورودی مختلف به یک شکل نمایش داده شود .

سخن پایانی : لازمه موفقیت در انجام هرکاری نیازمند داشتن امید و تلاش و کوشش است . امیدواریم این مطلب نقش کوچکی در ارتقا و پیشرفت شما داشته باشد.

گروه انفورماتیک کیان تک با سابقه طراحی سایت مشهد و سئو سایت مشهد همواره سعی داشته بهترین ها را برای شما مخاطبین ارائه نماید.