۱۳ ویژگی مهم طراحی سایت در سال ۲۰۲۱

۱۳ ویژگی مهم طراحی سایت در سال ۲۰۲۱ چه بود ؟ سال ۲۰۲۱ سال بسیار سختی برای همگان بود. حضور بیماری عجیب و غریب به نام کرونا، از دست دادن عزیزانمان، حضور مداوم و همیشگی محلول‌های ضدعفونی کننده، جلسات بی نظم و پراکنده کاری و استرس نا امیدکننده‌ای که نسبت به آینده داشتیم همه ما را گیج کرده بود. با وجود این شرایط، تمام تلاش ما بر این مورد متمرکز بود که مهارت های جدید را بیاموزیم.

۱۳ ویژگی مهم طراحی سایت که در سال ۲۰۲۱ مطرح شد

درسال ۲۰۲۱ صاحبان مشاغل به دلیل حضور ویروس کرونا و دلایل نام برده به سمت بازاریابی دیجیتال حرکت کردند و بازار  رقابت وبسایت‌ها و تجارت الکترونیکی داغ داغ شد. البته با توجه به پیشرفت علم این بازار گسترده تر هم خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم در سال ۲۰۲۱  انتظار و توقع چه مواردی را از یک وبسایت خوب داشته باشید و ۱۳ ویژگی مهم طراحی سایت در سال ۲۰۲۱ به شما معرفی کنیم. از جمله این ویژگی ها عبارتند از :

حالت تیره

رنگ های تیره طرفداران زیادی دارند و در صدر جدول انتخاب رنگ ها توسط افراد قرار دارند و با سلیقه اکثر افراد همخوانی دارند. همچنین  این رنگ ها مخصوصا رنگ مشکی بسیار شیک و مدرن به نظر می رسند و اکثر نام های تجاری بزرگ همانند: توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و آیفون این نوع تم را (تم تیره) در سیستم عامل های خود به مخاطبان ارائه می دهند و دلیل آن هم این است که رنگ های تیره علاوه بر شیک و مدرن بودن میزان خستگی چشم را کاهش می دهند و باعث جذب بیشتر مخاطب می شوند.

13 ویژگی مهم طراحی سایت در سال 2021

عناصر سه بعدی

طرحهایی که بعد و حجم دارند در اکثر مواقع مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرند. در سال های گذشته نیز شاهد این تغییر بودیم که طراحان وبسایت ها تصاویر سه بعدی را خلق می کنند که واقع گرایانه تر از تصاویر دو بعدی هستند و مخاطب هم به دنبال حس همین واقعی بودن است و این نکته باعث جذب مخاطبان به سایت می شد. البته این تصاویر علاوه بر واقع گرایانه بودن، زیبایی بیشتری نیز به طراحی می بخشید.

13 ویژگی مهم طراحی سایت در سال 2021

ترکیب رنگهای غیرمعمول

استفاده از رنگهای جسورانه و ترکیب رنگ های نه چندان عادی و غیر معمول است تا توجه کاربران را به خود جذب کنند و در ذهن آنان بمانند. این نوع طراحی کاملا مناسب کسانی است که در جستجوی ظرافت و مدرن بودن وب سایت خود هستند.

13 ویژگی مهم طراحی سایت در سال 2021

طرح های نامتقارن

در سال های گذشته اکثر وب سایت ها بر اساس طرح های آماده یک شبکه ساخته می شدند و این رویکرد بسیار عامه پسند بوده است، چرا که باعث سازماندهی ساختار می شود و وقت بیشتری برای عنصر های دیگر طراحی باقی می گذارد. البته با تمام موارد نامبره همیشه تغییر جذاب است و شما می توانید با طراحی نامتقارن سنت ها را نادیده بگیرید و به سراغ طراحی منحصر به فرد و خاص بروید.

13 ویژگی مهم طراحی سایت در سال 2021رابط کاربری صوتی

نحوه دسترسی کاربران و مخاطبان به اطلاعات در حال پیشرفت و تغییر است ما در حال حاضر سوال می کنیم یا درخواست می کنیم.

این مورد به این مفهوم اشاره دارد که طراحی وب سایت برای همراه شدن با پدید آمدن ربات های گفتگوی صوتی و دستیارهای مجازی باید تنظیم و  همگام سازی شوند.

مخلوط کردن عکس با گرافیک

همپوشانی گرافیک با عکس ایده ای نو و خلاقانه است هر چند که

عکس های با کیفیت بالا، به تنهایی هم عالی هستند اما اضافه کردن برخی از گرافیک های خاص متدبر بودن و نو اندیشی شما را در عرصه کاری به نمایش می گذارد.

ساختار شبکه هندسی

یکی از ایده های ناب برای طراحی سایت به کار گرفتن ساختار شبکه هندسی است که شبکه‌ای ساده برای ساختاربندی یک طراحی با ظاهری بی نقص و جسورانه را ایجاد می کند.

مالتی مدیا

با در دسترس قرار گرفتن اینترنت پر سرعت، استفاده از مالتی مدیا در میان کسب و کارهای دیجیتال و مخصوصا کمپین های تبلیغاتی جان تازه ای گرفت مالتی مدیا شامل استفاده از بیش از یک رسانه برای برقراری ارتباط با مخاطب است. این رسانه ها می‌تواند شامل: تصویر، متن، ویدئو، صوت و …باشند و در پیشرفت و بهبود تجربه کاربری تاثیرگذار باشند.

استفاده از تصاویر کارتونی

در سال های گذشته استفاده از تصاویر کارتونی در طراحی سایت محبوبیت زیادی پیدا کرده بود و به دلیل استفاده از نمایش در طراحی و کاراکتر های کیوت و بامزه باعث ارتباط گیری بهتر مخاطبان با وب سایت شما می شد.

طراحی بدون رنگ

طراحی های بدون رنگ و استفاده از رنگ‌های خنثی ایده ای هوشمندانه و خاص است و باعث پیشرفت وب سایت شما می شود.

استفاده از نشانگر های سفارشی

استفاده از نشانگرهای سفارشی می‌تواند موجب تنوع در طراحی سایت و بهبود تجربه کاربری جالبی، برای مخاطب باشد.

انیمیشن پارالکس

سالانه شاهد میزان افزایش محبوبیت انیمیشن های تحت وب هستیم انیمیشن های وب ۲۰۲۱ با جداسازی عناصر صفحه ی پیش زمینه و پس زمینه پیچیده تر می شوند پارالاکس یک توهم نوری است و زمانی اتفاق می افتد که اجسام نزدیک به بیننده زودتر از اجسام دورتر حرکت می کنند. این اتفاق در زندگی واقعی هم رخ می دهد برای مثال هنگام عبور از جاده اگر از داخل ماشین به مناظر نگاه کنیم متوجه پارالکس خواهیم شد و این مورد در طراحی سایت صفحه رایانه مخاطب را از نظر شباهت نزدیک به صحنه تئاتر می کند.

سایت byalicelee وبسایتی است که نمونه کارهای بسیار خوبی از انیمیشن های Parallax را در خود جای داده است. سایت byalicelee یک مثال بسیار عالی برای استفاده از انیمیشن های مناسب و با مفهوم خاص می باشد.

در این سایت افکت های بسیار مناسب قرار دارد و به موقعیت های انیمیشن ها پاسخ می دهد.

رنگ های سه بعدی

چند وقتی است که طرح های رنگی در طراحی وب سایت به سمت رنگ های سه بعدی گرایش پیدا کرده اند. سال ۲۰۲۱ مانند تکامل بعدی به نظر می رسد، با روند سه بعدی شدن رنگ ها سر زنده تر شده اند و این فرآیند از طریق سایه انداختن با ظرافت ایجاد می شود. در  مجموع تمام موارد گفته شده اشاره به این دارند که در سال ۲۰۲۱ شاهد واقع گرایی بیشتر رنگ ها خواهیم بود.

گروه انفورماتیک کیان تک با سابقه طراحی سایت مشهد و سئو سایت مشهد امکانات متفاوتی را برای مشتریان خود فراهم کرده است. این مجموعه امیدوار است که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.