نکات مهم در جذب بازدید کنندگان

نکات مهم در جذب بازدید کنندگان

نکات مهم در جذب بازدید کنندگان

برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر در سایت باید یکسری نکات مهم را رعایت کرد، رعایت کردن این نکات در طراحی سایت شما باعث می شود که جستجو کننده به خریدار تبدیل شود، در حال حاضر سایتهایی هستند که با وجود طراحی بسیار ضعیف، کسب درآمد بسیار خوبی را دارند، این وب سایتها استثناء هستند. تجربه نشان داده که موفق ترین سایت ها خصوصیات مشابهی در طراحی خود داشته اند تا توجه افراد را به خود جلب نمایند.

نکاتی مهم در جذب بازدید کنندگان وب سایت

سرعت بارگذاری وب سایت

زمانیکه کاربران وارد وب سایت می شوند اولین چیزی که با آن مواجه می شوند سرعت بارگذاری وب سایت است، آزاردهنده ترین نکته برای کاربر در هنگام بازدید از سایت، انتظار بیش از حد برای بارگذاری اولین صفحه سایت است که اگر از یک حدی بیشتر شود باعث آزردگی کاربران خواهد شد. بهتر است توجه بیشتری به این مسئله داشته باشیم زیرا در غیر اینصورت بازدیدکنندگان خود را از دست خواهیم داد. اکثر بازدیدکنندگان مدت زیادی را برای بارگذاری وب سایت صبر نمی کنند و بلافاصله بعد از مواجه شدن با کند باز شدن سایت سریع وب سایت را می بندند. اگر شما در کار خودتان بهترین باشید اما زمان انتظار کاربران بیش از حد شود کاربران را کلافه خواهد کرد و بلافاصله سایت شما توسط کاربران بسته خواهد شد.

هویت شفاف و آشکار محتوا در وب سایت

باید مطالب سایت بصورت شفاف و بدون ابهام باشد تا بازدید کنندگان برای درک مطالب وب سایت شما زمان زیادی را تلف نکند. وب سایت شما باید گویا و شفاف از فعالیت شما باشد نه اینکه بازدیدکنندگان برای کشف مطالب وب سایت شما زمان زیادی را تلف کنند تا متوجه شوند که وب سایت شما درباره چه موضوعی است. انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات وب سایت شما به بازدید کنندگان کمک می کند تا بتوانند به صفحات مربوط در سایت شما مراجعه نمایند.

نکات مهم در جذب بازدید کنندگان

ساده نگه داشتن طراحی وب سایت
بهتر است در طراحی وب سایت خود از افکت های سنگین، فلش و قابلیت هایی که به این صورت هستند استفاده نکنید. بهتر است که وب سایت خود را ساده طراحی کنید اما در عین سادگی جذاب هم باشد. به جای اینکار تمرکز خود را بر روی قابلیت های بلااستفاده بگذارید سعی نمایید تا بازدیدکنندگان خود را به خریدار در سایت خود تبدیل کنید.

جلب توجه با استفاده از فضای سفید
در طراحی وب سایت خود از شلوغی و پراکندگی مطالب بپرهیزید.به خاطر داشته باشید فضای سفید در طراحی وب کمک زیادی به طراح می کند. ایجاد یک وب سایت مرتب و کاربر پسند به بازدیدکنندگان در جستجوی سریع تر مطالب کمک زیادی می کند. اگر وب سایت شما دارای محتوای زیاد و صفحات زیاد است اضافه کردن کادر جستجو برای جستجوی آسان و سریع ضروری می باشد.

بروز رسانی مطالب وب ، به طور منظم

بهتراست بدانید که بعد از طراحی سایت باید مطالب خود را بروز کنید زیرا انجام این کار باعث توجه موتورهای جستجو به سایت شما می باشد،انجام اینکار باعث بهینه سازی و سئو سایت شما می گردد. زمانیکه شما مطالب سایت خود را بروز می کنید کاربران زیادی به سایت شما مراجعه خواهند کرد. لازم است بدانید که موتورهای جستجو بخصوص گوگل ارزش ویژه ای به سایت هایی که به طور مرتب بروز می شوند می دهد.

یکی از نکات مهم در جذب بازدید کنندگان سایت سرعت لود سایت شماست. سایت شما باید خیلی سریع لود شود که بازدید کننده از حضور در سایت خسته نشود و سایت شما را سریعتر نبنند.