راهکار های صحیح مدیریت پروژه های طراحی سایت

راهکار های صحیح مدیریت پروژه های طراحی سایت، در مطلب امروز قصد داریم پاسخی برای این سوال بدهیم. حال برای پاسخگویی به سوال با همدیگر یک فرد شاغل درحوزه طراحی سایت را در نظر می گیریم این شخص چه به صورت جمعی فعالیت داشته باشد و یا فردی کار کند و یا به عنوان کارمند شرکتی در حوزه طراحی سایت فعالیت داشته باشد مسئولیت پروژه های مختلفی را دارد و صاحبان و مشتریان هر پروژه نظراتشان با همدیگر متفاوت است و خوب در این شرایط طراح یک وب سایت برای موفقیت در هر پروژه باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی پیش برود و کارها را به نحو احسنت مدیریت کند تا به موفقیت دست پیدا نماید.

راهکار های مدیریت پروژه طراحی سایت

اگر به این شکل رفتار نکند در روند و پیشبرد کارها بدون برنامه ریزی فرد طراح دچار مشکلات بسیاری می شود و در نتیجه در پروژه اش شکست خواهد خورد، پس از این نکته مهم غافل نشویم که اولین گام برای دستیابی به موفقیت در کارهای ما نداشتن برنامه ای جامع از اهداف و کارهای پیش رو است.

در این مطلب قصد داریم راهکارهایی برای جلب رضایت مشتریان و رهبری درست تیم کاری را به شما معرفی کنیم، همراه ما باشید.

راهکار های صحیح مدیریت پروژه های طراحی سایت

دفترچه ایده ها

دفترچه ایده ها شاید در نگاه اول کاری بی فایده و احمقانه به نظر برسد اما شما با یاددشت کردن ایده ها و نظرات مشتریان تان آنها را از خود راضی نگه می دارید یا به بیانی ساده تر شما با سازماندهی و سنجش نکات مثبت و منفی هر ایده از سوی مشتریانتان به آنها احترام گذاشته اید و همچنین مسیر پروژه را برای خودتان هموار تر کرده اید شاید با خود فکر کنید و بگویید این کار بسیار زمان بر است و ارزش وقت تلف کردن ندارد اما اگر در پایان هر جلسه کاری با روال مشخصی به یادداشت کردن و بررسی ایده ها و نظرات مشتریان بپردازید با گذشت زمان متوجه تاثیر آن بر پیشرفت پروژه تان خواهید شد.

صمیمیت در گروه ایجاد کنید

 همیشه از مدیران پروژه انتظار می رود که یک گام جلوتر از اعضا حرکت کنند و اکثرا هم این موضوع باعث بوجود آمدن جو خشک و رسمی میان مدیر و اعضا تیم می شود و باید این را پذیرفت مدیر پروژه تافته جدا بافته نیست و همانند دیگر افراد محدودیت های ذهنی دارد و قرار نیست همه اتفاقات پیش رو پروژه را قبل از به وقوع پیوستن غیب گویی کند.

همانطور که اعضا تیم از مدیر پروژه چیزی یاد می گیرند مدیر هم از اعضای پروژه اطلاعات کسب می کند و چه بهتر است که روابطه دوستی و صمیمیت میان اعضا پروژه باشد و در پایان این بخش لازم به ذکر است که به عنوان مدیر علاوه بر ایجاد حس صمیمیت میان اعضا بهتر است هر چند وقت یکبار جلسات دوستانه ای رو با اعضاء گروه تشکیل دهیم و وظایف آنها را یادآوری کنیم تا هماهنگی به نحو احسنت انجام گیرد.

کارهای تان را تقسیم کنید

برای مدیریت درست و اصولی پروژه بهتر است آن را به اهداف و بخش های کوچکتر تقسیم کنید و برای اتمام هر قسمت از کار زمان معینی را تعیین کنید لازم به ذکر است برای این کار تفاوتی ندارد که تیم طراحی شما فریلنسر هستند یا با همکاری و به طور گروهی کار می کنند باید وظایف تقسیم شده را به آنها واگذار کنید و راجع به مراحل و زمان به آنها به صورت کامل توضیح  دهید.

رهبری ،انتقال تجربیات ،درک نیاز

رهبری ،انتقال تجربیات ،درک نیاز این سه مورد کلید مشکلات یک مدیر پروژه است، هنگامی است که مشتریان آنها به طور دقیق نمی دانند که چه چیزی می خواهند و درک واضح و روشنی از نیازهایشان ندارند در این موقعیت یک مدیر پروژه باید تیم را رهبری کند و و تجربیات خودش را در زمینه طراحی وب سایت به مشتری انتقال بدهد تا مشتری شناخت دقیقی نسبت به نیازش بدست اورد و در این مرحله نیاز و خواسته مشتری را درک کند و به تیم طراحی وب سایت انتقال دهد.

برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت در هرکاری باید نا امید نشد و تلاش و کوشش کرد چرا که از قدیم گفته اند : نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

گروه انفورماتیک کیان تک ضمن اینکه در زمینه طراحی سایت مشهد و سئو سایت مشهد فعالیت دارد همواره سعی داشته بهترین پیشنهادها را برای انجام پروژه های خود ارائه نماید.

امید است که با ارائه پیشنهادات و مقالات متعدد بتوانیم بهترین ها را به شما مخاطبین محترم ارائه نماییم.