ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی

اگر به دنبال راهی برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت خود هستید و بودجه ی کافی ندارید، اصلا نگران نباشید زیرا قرار است در این مقاله به معرفی چند مورد از بهترین ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی که خدمات متنوعی دارند، بپردازیم.

ابزارهای رایگان جستجو کلمات کلیدی

امروزه محتوا مهمترین عامل بهینه سازی سایت است. هر محتوا باید شامل مجموعه ای از کلمات کلیدی و هدف باشد. راه های مختلفی برای پیدا کردن این کلمات کلیدی وجود دارد که برخی از آن ها به صورت رایگان به کاربران ارائه می شوند. زمانی که شما پروژه سئو سایتتان را شروع کرده اید اما بودجه ی کافی ندارید بهتر است به سراغ راه ها و ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی سایت خود بروید.

ده مورد از بهترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی برای شما که قصد هزینه در این مورد رو ندارید، عبارت است از:

  1. Google Trends
  2. Keyword Generator
  3. Keyword Sheeter
  4. Answer the Public
  5. Keyword Surfer
  6. Keyworddit
  7. Google Search Console
  8. Questiondb
  9. Bulk Keyword Generator
  10. Google

در ادامه به معرفی بیشتر هر یک از این ابزارها می پردازیم،

Google Trends

گوگل ترندز، میزان محبوبیت یک کلمه کلیدی را در طول زمان را نمایش می دهد.

بهترین ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدی

به عنوان مثال کلمه ی “کرونا” در بازه ی زمانی چهارم تا هجدم اسفند ماه ۹۸ بیشترین میزان سرچ در ایران را داشته است.

مثالی دیگر از نتایج جستجوی گوگل ترندز، کلمه کلیدی لباس است که طی پنج سال گذشته در اول هر اکتبر میزان سرچ آن افزایش پیدا کرده است. دلیل این اتفاق را می توان مراسم هالوین در اروپا و امریکا دانست که از لباس های هالوین استفاده می کنند. نتایج این چنینی به شما کمک می کند تقویم محتوایی خود را طبق آمار و تقاضای مردم بچینید.

ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی

Keyword Generator

دومین ابزار رایگان سرچ کلمه کلیدی که می خواهیم به آن بپردازیم Keyword Generator است. این ابزار برای هر کلمه کلیدی پایه حدود ۱۵۰ کلمه کلیدی به شما پیشنهاد می کند.

به طور مثال، اگر کلمه کلیدی “بیت کوین” را در این ابزار جستجو کنیم، یکصد ایده کلمه کلیدی مشابه حاوی این کلمه برحسب جستجوی ماهانه نمایش داده می شود..

بهترین ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدی

جالب است بدانید این ابزار نمره ی دشورای ده کلمه کلیدی اول هر لیست را نیز به شما نمایش می دهد. این نمره در قالب عددی بین صفر تا صد است که هر چه به عدد صد نزدیک تر باشد، این معنی را دارد که میزان دشورای آن  کلمه کلیدی بیشتر است. این عدد تخمینی به شما کمک می کند بدانید برای کدام کلمه کلیدی به بک لینک بیشتری نیاز خواهید داشت. نکته ی دیگری که باید در این ابزار توجه داشته باشید تعیین کشور مورد نظر خود از لیست کشویی موجود در سایت است، زیرا کشور پیش فرض این ابزار ایالات متحده می باشد. شما با استفاده از این ابزار می توانید ایده های کلمات کلیدی برای Bing ، YouTube و Amazon را نیز پیدا کنید.  برای این کار کافیست موتور جستجو را در بالای صفحه تغییر دهید.

Keyword Sheeter

سومین ابزار مفیدی که به صورت رایگان به شما کمک می کند کلمات کلیدی مورد نظر خود را بیابید، Keyword Sheeter است. این ابزار هزاران پیشنهاد تکمیل خودکار کلمه کلیدی به شما می دهد. برای این کار شما باید کلمه کلیدی پایه خود را وارد کنید و با یک کلیک هزار پیشنهاد دریافت کنید. نکته ای که در این ابزار باید به آن توجه کنید نبود روند و میزان جستجو در این ابزار است.

بهترین ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدیAnswer the Public

چهارمین ابزار از ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی که در این مقاله به آن می پردازیم ابزار رایگان Answer the Public است. شما می توانید با وارد کردن کلمه مورد نظر خود سوالاتی درباره ی آن که با چرا، چگونه، چطور و … شروع شده اند را مشاهده کنید. این سوالات می توانند موضوعی مناسب برای مقالات شما باشند.

به طور مثال برای کلمه کلیدی پایه «پودر پروتئین» این نتایج دریافت می شود:

چه پودر پروتئین بهترین طعم را دارد؟

چگونه پودر پروتئین ساخته می شود؟

آیا پودرهای پروتئین چاق کننده است؟

چه زمانی پودر پروتئین منقضی می شود؟

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدی

Keyword Surfer

Keyword Surfer یکی دیگر از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی است. این برنامه به صورت یک افزونه رایگان در کروم است که حجم جستجوی جهانی و ماهانه را برای هرگونه پرسش تایپ شده در گوگل نشان می دهد.

Keyword Surfer  تقریباً مشابه همان روش توسعه یافته معروف دیگر به نام Keywords Everywhere (کلمات کلیدی در همه جا) کار می کند. این ابزار قبلاً رایگان بود اما اخیراً به یک مدل پولی تبدیل شده است. توسعه دهندگان ابزار Keyword Surfer قول داده اند که این ابزار را “برای همیشه ۱۰۰٪ رایگان نگه دارند”.

در حال حاضر، Keyword Surfer تخمین میزان جستجوی محلی را برای ۱۹ کشور نشان می دهد.

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدی

خوب است بدانید که در این ابزار گزینه ای برای روشن یا خاموش کردن حجم جستجوی جهانی وجود دارد.

تنظیمات Keyword Surfer

همانطور که گفته شد، اطلاعاتی که این ابزار به نمایش می گذارد قابل تعمیم و دقیق نیستند زیرا داده های آن از مجموع کل جستجوها در ۱۹ کشور است.

علاوه بر این ، ابزار Keyword Surfer، برآورد حجم جستجو را به نتایج تکمیل خودکار اضافه می کند و ۱۰ کلمه کلیدی “مشابه” را در نتایج جستجو نشان می دهد.

تنها نکته منفی این ابزار این است که راهی برای به دست آوردن حجم جستجو به صورت انبوه وجود ندارد.

Keyworddit

Keyworddit ابزاری منحصر به فرد است که ایده های کلمات کلیدی را از Reddit  استخراج می کند. شما با استفاده از این ابزار می توانید عناوین و نظرات موضوعات را برای یافتن حداکثر ۵۰۰ کلمه کلیدی به دست آورید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید وبلاگی در مورد فرآیند طراحی سایت راه اندازی کنید اما درباره این موضوع چیزی نمی دانید ، ایده هایی را از kiantech123 بگیرید.

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدیاین ابزار همچنین به شما می گوید که آنها برای توصیف چنین مواردی از چه زبانی استفاده می کنند.

فراتر از ایده ها ، این ابزار میزان تخمینی ماهانه جستجوهای ایالات متحده را برای هر کلمه کلیدی جذب می کند. این به شما کمک می کند تا درباره محبوبیت هر یک از زیرمجموعه ها ایده بگیرید.

Google Search Console

کنسول جستجوی Google به شما کمک می کند تا عملکرد وب سایت خود را در جستجوی ارگانیک ردیابی کنید. این بدان معنی است که داده های زیادی در مورد کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد که قبلا برای آنها رتبه بندی کرده اید.

کنسول جستجوی گوگل یکی از قدرتمندترین و رایگان ترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی است. اما جالب است بدانید که اکثر مردم هرگز از آن برای چیزی بیشتر از بررسی معیارهای پوچ مانند کلیک و نمایش استفاده نمی کنند. اگرچه هر چند وقت یکبار دیدن و بررسی این موارد خوب است، اما آنها به عنوان معیارهای مستقل ارزش کمی را ارائه می دهند.

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدیGoogle Search Console (قبلاً Google Webmaster Tools) یک سرویس رایگان از Google است که به شما در نظارت و عیب یابی ظاهر وب سایت در نتایج جستجو کمک می کند.

از این ابزار برای یافتن و برطرف کردن خطاهای فنی، ارسال نقشه سایت، دیدن لینک های پیوندی و موارد دیگر نیز استفاده می شود.

اگر CTR شما علی رغم رتبه بالا پایین باشد ، صفحه شما ممکن است کمتر از نتایج فریبنده باشد. شما اغلب می توانید با بهبود برچسب عنوان یا توضیحات متا این مشکل را برطرف کنید.

اما چگونه با استفاده از سرچ کنسول گوگل کلمات کلیدی جدید پیدا کنیم؟

گزارش را با CTR از کم به زیاد مرتب کنید. این کار به شما کمک می کند. کلمات کلیدی را پیدا می کند که شما برای آنها رتبه بندی می کنید اما هرگز هدفشان قرار نداده اید. اگر هرکدام از اینها تعداد زیادی برداشت و نرخ کلیک پایین داشته باشند ، ارزش دارد که آن کلمه کلیدی را با یک صفحه جدید هدف قرار دهید.

 Questiondb

یکی دیگر از ابزارهایی که به شما در تولید محتوا و یافتن کلمات کلیدی کمک می کند، Questiondb است. این ابزار سوالات را از پایگاه داده های reddit استخراج می کند. توجه داشته باشید که این ابزار سوالات را براساس محبوبیت مرتب می کند، اما شما می توانید آن ها را بر اساس موضوع مورد نظرتان دسته بندی کنید، این یکی از بهترین ویژگی های Questiondb است.

Bulk Keyword Generator

Bulk Keyword Generator ابزاری دیگر برای تحقیق کلمات کلیدی است. این ابزار کلمات کلیدی را براساس نوع صنعت دسته بندی می کند.

برای شروع ، از لیست کشویی نوع کسب و کار را انتخاب کنید.

سپس لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با خدمات یا محصولاتی را که ارائه می دهید مشاهده خواهید کرد.

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدیبه عنوان مثال ما شغل عکاسی را انتخاب می کنیم و کلماتی مانند: عکاسی تبلیغاتی، عکاسی هوایی، عکاسی معماری، عکاسی کودک، عکاسی تولد و … را مشاهده می کنیم.

گوگل

Google شاید قدرتمندترین ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی موجود در دنیا باشد. گوگل یکی از بهترین ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی می باشد. در این ابزار ویژگی تکمیل خودکار برای تولید بی نهایت ایده کلمات کلیدی وجود دارد. اما وقتی صحبت از استفاده از Google برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی است، این تنها نوک کوه یخ است. برای مبتدیان: کادر “People also ask” که برای برخی جستجوها نشان داده می شود، سوالاتی است که جستجوگران از گوگل می پرسند و گوگل می خواهد به آن ها پاسخ داده شود.

یک ترفند سریع: روی هر یک از این سوال ها کلیک کنید تا Google صفحات و اطلاعات بیشتری را بارگیری کند. با ادامه دادن این کار شما می توانید لیستی بی نهایت از سوالات مردم به دست آورید.

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدیزمانی که شما می خواهید یک کلمه کلیدی را سئو کنید باید به نکات دیگری نیز توجه کنید، در درجه ی اول مهم است که کلمه ی کلیدی شما همسو با هدف جستجو باشد.

به طور مثال، سعی نکنید صفحه اصلی سایت سالن بدنسازی را برای پرسشی مانند “چگونه وزن کم کنم” سئو کنید. زیرا افرادی که در جستجوی این سوال هستند به دنبال خرید محصول نیستند بلکه به دنبال یادگیری اند.

گوگل بهترین دوست شما در هنگام درک هدف جستجو است. فقط کافیست به نتایج جستجو و وجود ویژگی های SERP نگاه کنید.

گروه انفورماتیک کیان تک با سابقه طراحی سایت های متنوع با رعایت اصول سئو  و بر اساس سلیقه و هدف مشتریان اقدام به طراحی سایت می کند.

طراحی سایت مشهد، سئو سایت مشهد از خدماتی هست که طراحی سایت کیان تک در انجام آن فعالیت دارد.