ساخت نقشه سایت

چگونگی ساخت نقشه سایت

ساخت نقشه سایت (sitemap) عبارت است از آدرس صفحات وب سایت همراه با اطلاعات مهم در مورد اینکه گوگل چطور آنها را فهرست می کند. این اطلاعات توسط اسپایدر گوگل خوانده می شود و تمامی صفحات به سرعت index می شوند.

نقشه سایت (sitemap) به کاربران امکان دیدن تمامی لینکهای مربوط به صفحات سایت شما را خواهد داد. داشتن نقشه سایت برای جستجوگرهای گوگل بسیار موثر می باشد.

افزونه های فراوانی برای ساخت نقشه سایت (sitemap) موجود است که یکی از معروف ترین آنها افزونه yoast seo می باشد که اکثر افراد با آن آشنایی دارند.
با نصب افزونه ی کاربردی با عنوان Google XML sitemaps شما میتوانید نقشه سایت را در سایت خودتان داشته باشید. اگر دوست دارید در مورد این افزونه بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم مقاله ی را با دقت بخوانید…

اولین قدم : نصب و فعال سازی افزونه می باشد بعد از فعال سازی باید وارد قسمت تنظیمات افزونه شویم. برای وارد شدن به تنظیمات افزونه از قسمت Setting>> XML sitemaps بروید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، گزینه هایی برای موتور جستجوگر نشان داده شده است که برای بررسی آنها می توانیم آنها را با تیک زدن فعال کنیم. شما میتوانید فرمت نقشه ی سایت را به دو صورت HTML و XML مشخص نمایید.

ساخت نقشه سایت

برای اضافه کردن صفحات به نقشه سایت به قسمت Additional pages رفته و به افزودن تمامی صفحاتی که باید در نقشه باشند، می پردازیم.

ساخت نقشه سایت

نقشه ی سایت تنظیم قسمت دیدگاه ها را به شما خواهد داد و به صورت پیش فرض، تعدادی از دیدگاه ها تنظیم شده است. در نقشه ی سایت خود می توانید تعیین کنید که چه تعداد دیدگاهی برای پست های شما موجود است.

ساخت نقشه سایت

شما می توانید فقط مواردی را که تمایل دارید در نقشه ی سایت خود وارد کنید اضافه نمایید، در تصویر زیر تنظیمات نمایش داده شده است.

ساخت نقشه سایت

افرادی که دوست دارند این نقشه را مشاهده کنند می توانند علامت بزنند و بقیه را از دیدن آن محروم نمایند.

ساخت نقشه سایت

این تنظیمات رو فقط برای یکبار انجام دهید، هر پست و نوشته ای که شما به سایت خود اضافه نمایید به صورت خودکار در نقشه سایت شما قرار خواهد گرفت.

ساخت نقشه سایت

طراحی سایت مشهد