الگوریتم پاندا گوگل

بهتر است بدانید که الگوریتم های گوگل حاصل ساعتها تلاش و پشتکار تیم گوگل است و برای به کار گیری آنها هیچ تعللی نمی کند. جالب است بدانید در تمام الگوریتم های گوگل تقریبا یک چیز مشترک است ، آن هم تولید محتوای با کیفیت است که همیشه مورد توجه گوگل بوده و هست. در واقع تولید محتوا یکی از مهمترین نکات در سئو سایت می باشد. گوگل الگوریتم های متفاوتی را ارائه کرده که در اینجا به توضیح برخی از این موارد می پردازیم :

الگوریتم پاندا گوگل

این الگوریتم در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۱۱ راه اندازی شده

عملکرد : ماهانه

هدف: رتبه بندی سایت های با محتوای با کیفیت پایین

الگوریتم پاندا گوگل یکی از الگوریتم هایی است که برای اختصاص جریمه به صفحات و سایتهای که کیفیت محتوا را رعایت نمی کنند و محتوای کم کیفیت دارند اسپم و یا بی ارزش استفاده می کنند. در ابتدا، الگوریتم پاندا یک فیلتر بود، نه بخشی از الگوریتم اصلی گوگل، اما در ژانویه ۲۰۱۶، به طور رسمی در رتبه بندی الگوریتم های گوگل قرار گرفت. در هر حال این بدان معنا است که الگوریتم پاندا در حال حاضر برای نتایج جستجو در لحظه استفاده می شود، نشان می دهد که هر دو توسط فیلتر کردن و بازیابی از الگوریتم پاندا در حال حاضر سریعتر از قبل اتفاق می افتد.

الگوریتم پاندا گوگلدر این مقاله به شما خواهیم گفت که چه کارهایی انجام دهید تا توسط الگوریتم پاندا جریمه نشوید :

۱-  از محتوای تکراری در سایت خود به هیچ عنوان استفاده نکنید. استفاده از محتواهای تکراری در سایت شما موجب خواهد شد تا توسط الگوریتم پاندا جریمه شوید. همانطور که قبلا نیز مطرح شد محتوای با کیفیت از نظر گوگل بسیار ارزشمند می باشد. در واقع در بحث سئو سایت میتوان تولید محتوا با کیفیت را در بالاترین اولویت قرار داد و این مسئله در الگوریتم پاندا گوگل بسیار مطرح می باشد.

۲- سایت های تجارت الکترونیکی همیشه نمیتوانند ۱۰۰ درصد محتوای منحصر به فرد داشته باشند. اگر شما یک سایت تجارت الکترونیک را اداره می کنید، سعی کنید از تصاویر اصلی تا می توانید استفاده کنید و از نظرات کاربران استفاده کنید تا توضیحات محصول خود را از بین ببرید و صفحه متفاوتی داشته باشید.

۳- محتوای وب سایت خود را هم از نظر مقدار کلمات، هم لینک های موجود در صفحه تصحیح کنید. گوگل می گوید تعداد لینک های داخل یک صفحه باید زیر ۱۰۰ لینک باشد و بهتر است بدانید محتوا چقدر باید باشد خوب حداقل ۳۰۰ کلمه ، اگر اینطور نیست پس شما احتمالا با الگوریتم پاندا درگیر می شوید. الگوریتم پاندا گوگل به تعداد کلمات نیز اهمیت می دهد

۴- لینک هایی خارجی را با تگ nofollow برچسب گذاری کنید.

الگوریتم پاندا گوگلالگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟

الگوریتم پنگوئن گوگل بر روی دو موضوع مهم و اساسی متمرکز می باشد که در این مقاله این دو مورد رو بصورت واضح مطرح میکنیم . الگوریتم رتبه بندی پنگوئن در سال ۲۰۱۲ میلادی مورد استفاده گوگل قرار گرفت. لازم به ذکر است که این الگوریتم باعث جلوگیری از نمایش اسپم در صفحه نتایج جستجوی گوگل می باشد.

اگر سایتی مورد جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل قرار گرفت باید:

۱-لینک های ورودی به سایت خود به اصطلاح بک لینک های نامعتبر را حذف نمایند

۲- از سایت های معتبر که با موضوع سایت شما می باشد لینک معتبر تهیه نماید.

جلوگیری از رسیدن سایت هایی که به طور انبوه و غیر طبیعی لینک سازی کرده اند، به صدر نتایج جستجو