ثبت موقعیت خود در گوگل مپ

اگر دوست دارید موقعیت خود را به نقشه های اینترنتی گوگل و تمام نقشه های gps اضافه کنید، مطالب را مطالعه نمایید.
برای ثبت موقعیت خود در گوگل مپ به Google Map Maker مراجعه نمایید.

http://www.google.com/mapmaker

googlemaps

مرحله اول: در مرورگر خود (بهتر است که گوگل کروم یا فایرفاکس) به آدرس Google Map بروید و به حساب کاربری خود وارد شوید:

 

google map2مرحله دوم: بر روی دکمه My Places که در بالا سمت چپ صفحه قرار گرفته کلیک نمایید.

google map3

سپس لینکی را مشاهده می نمایید که توسط آن می توانید موقعیت منزل خود را مشخص نمایید (Set home location) و در قسمت Set work location محل کار خود را مشخص می کنید. در نقشه بالا ما موقعیت خود را ثبت کرده ایم.

google map4

مرحله سوم: بعد از وارد کردن موقعیت خود در گوگل مپ جهت ذخیره کردن اطلاعات در صورت تایید بر روی دکمه Save کلیک می کنیم.

در تعیین موقعیت خود در گوگل مپ اگر بخواهیم جاده رسم کنیم، از ابزار Draw a Line استفاده می کنیم و اگر بخواهیم منطقه مثل ساختمان، پارک و … رسم کنیم از ابزار Draw a shape استفاده می کنیم و اگر بخواهید نقطه خاصی را اسم‌گذاری کنید مثلا دانشگاه، اداره و .. از ابزار Add a point استفاده می نماییم.

بعد از انجام تمامی این مراحل ویرایش های شما در حالت انتظار قرار می گیرد. یعنی باید توسط کاربران دیگری نیز تایید شود تا بر روی گوگل مپ قابل مشاهده باشد.

برای اینکه زودتر بتوانید موقعیت خود را در گوگل مپ تثبیت نمایید بهتر است از گروهی از دوستان خود که اکانت جیمیل دارند درخواست کنید تا وارد Google Maker شوند و نام شهر را جستجو کرده و سپس روی Community Edits کلیک نمایند تا موقعیت شما را ببینند. سپس لیست مکانهایی که توسط شما و دیگران اضافه به گوگل اضافه شده را مشاهده می کنند. برای تأیید باید روی Review Edits کلیک نمایند و اگر همه چیز مورد تایید بود، طبق شکل زیر،Approve را همان تایید را انتخاب کنند و میزان اطمینان را Very Sureیعنی خیلی مطمئن و کیفیت اطلاعات را Excellent یعنی عالی انتخاب نموده و سپس کلیه اطلاعات را ذخیره نمایند.

بهتر است بعد از طراحی سایت موقعیت خود را در گوگل مپ مشخص نمایید تا بهتر بتوانید در اینترنت موقعیت خود را ثبت نمایید. امیدوارم توانسته باشیم با این آموزش به شما کمک کرده باشیم.