وردپرس یا برنامه نویسی

وردپرس یا برنامه نویسی، یکی از سوالات اولیه ای است که در طراحی سایت وجود دارد.

وردپرس یا برنامه نویسی کدام یک بهتر است؟

کدام یک به درد کسب و کار ما می خورد؟

برای پاسخ دادن به این سوال ها ابتدا به این نکته اشاره می کنیم که اصلا چرا باید سراغ طراحی سایت برویم و سپس به تفاوت وردپرس و برنامه نویسی php و ویژگی های هرکدام می پردازیم.

طراحی سایت برنامه نویسیاصلا چرا باید سایت طراحی کنیم؟

امروزه جوامع مختلف به درک کافی از اهیمت فضای دیجیتال و نقش آن در توسعه کسب وکارها رسیده اند.  آمارهای معتبر نشان دهنده افزایش چشمگیر نرخ رشد کسب و کارهایی است که بر فضای دیجیتال تمرکز دارند و ثروت زیادی به دست آوردند. به همین دلیل است که کسب و کارهای مختلف برای بقا و توسعه به دنبال داشتن یک سایت و ساختن هویت دیجیتال خود هستند. روزانه بر تعداد شرکت های کوچک و بزرگی که می خواهند در فضای آنلاین حضور داشته باشند افزوده می شود و عرصه رقابت پر رنگ تر می شود.

گفتنی است زمانی می توان در این رقابت موفق شد که شناخت و علم کافی نسبت به فضای دیجیتال و روش های کسب درآمد از آن داشت. زمانی که می خواهیم طراحی سایتمان را به فردی بسپاریم لازم است درباره ی اصول اولیه و روش های مختلف آن مطالعه کنیم. در ادامه ی این مطلب سعی شده برخی از نکاتی که بهتر است هر فردی قبل از سفارش طراحی سایت بداند، گفته شود.

وردپرس چیست ؟

وردپرس یکی از پنل های مدیریت محتوای سایت است که تا حدود زیادی کار طراحی سایت را ساده کرده است. برخلاف تصور برخی افراد، وردپرس با وجود هزینه های کمی که دارد از کیفیت بالایی برخوردار است و حتی برخی از برندهای معتبر بین المللی با استفاده از وردپرس سایت خود را مدیریت می کنند. وردپرس به ما کمک می کند تا به راحتی افزونه های مختلفی را به سایت اضافه کنیم و امکانات اختصاصی سایت خود را ایجاد کنیم. از این رو می توان گفت یکی از مهمترین ویژگی های پنل مدیریت سایت وردپرس این است که محدودیتی ندارد و دست طراحان سایت را باز گذاشته است.

برنامه نویسی php

پیش از اینکه وردپرس به رونق امروز خود برسد، برای داشتن یک سایت لازم بود برای طراحی سایت سراغ فردی که کاملا به زبان برنامه نویسی مسلط است برویم و از صفر تا صد سایتمان را با استفاده از برنامه نویسی انجام دهیم. به طوری که اگر می خواستیم یک امکان کوچک را به سایت اضافه کنیم حتما باید برنامه نویسی انجام می شد. البته گفتنی است سایت های برنامه نویسی شده به دلیل امنیتی که دارند هنوز دارای ارزش بالایی هستند و در برخی موارد بهتر است برای طراحی سایت حتما از برنامه نویسی html استفاده شود.

وردپرس یا برنامه نویسی کدام بهتر است

با وجود تعریف کلی که از وردپرس و php شد، می توانیم با دید روشن تری روش طراحی سایتمان را انتخاب کنیم. بدیهی است یکی از اولین مواردی که در طراحی سایت برای مشتریان دارای اهمیت است بحث هزینه است. همانطور که اشاره شد طراحی سایت با وردپرس هزینه کمتری نسبت به برنامه نویسی با php دارد و اگر بخواهیم تغییری در سایت ایجاد کنیم دست ما باز است و می توانیم از پلاگین های مختلف استفاده کنیم. نکته ی دیگری نیز که درباره وردپرس وجود دارد، تنوع قالب است در صورتی که در سایت های برنامه نویسی شده همچنین امکانی وجود ندارد. اما گفتی است طراحی سایت با برنامه نویسی همچنان از امنیت بیشتری برخوردار است و بسته به نوع شرکت و سازمانی که داریم می توان آن را انتخاب کرد.

طراحی سایت کیان تک

گروه انفورماتیک کیان تک طراحی سایت با وردپرس و برنامه نویسی سایت با php را از سال ۹۰ آغاز کرده و در این زمینه از طراحان با تجربه برای طراحی سایت بهره مند است.  طراحی سایت در مشهد، سئو سایت در مشهد از خدماتی هست که این مجموعه در آن فعالیت دارد. در صورتیکه قصد مشاوره در این زمینه رو داشتید مجموعه کیان تک در خدمت شما مخاطبین است. جهت مشاوره با شماره های ذیل تماس بگیرید.

اطلاعات تماس :

۰۹۱۵۳۱۲۸۷۰۲-۰۱۹۵۰۰۸۸۷۰۲