فاکتورهای موثر در طراحی سایت فروشگاهی

فاکتورهای موثر در طراحی سایت فروشگاهی به نظر شما چیست ؟ به جرئت می توان گفت که داشتن یک وب سایت برای کسب و کارها، لازم و مفید است چرا که کسب و کارهایی که وب سایت ندارند محکوم به از دست دادن تعداد بالایی از مشتریان خود هستند بخصوص که در فروش محصولات به صورت آنلاین محدودیت جغرافیایی وجود ندارد البته برای مفید واقع شدن و به فروش رساندن محصولات از طریق وب سایت فروشگاهی کسب و کارتان باید نکاتی را رعایت کنید تا وب سایت شما در موتور های جستجو گوگل در صفحه اول و اولین پیشنهاد برای کاربر قرار بگیرد. ما در این مطلب قصد داریم چند فاکتور مهم، موثر و تاثیرگذار را در طراحی سایت فروشگاهی به شما معرفی کنیم.

فاکتورهای موثر در طراحی سایت فروشگاهی عبارتند از :

معرفی برند

با انتخاب یک نام مناسب به عنوان برند برای کسب و کارتان در ذهن مشتریان ماندگار خواهید شد. البته انتخاب یک نام مناسب آنچنان که در نگاه اول به نظر می رسد هم آسان نیست چرا که نام برگزیده شده باید دارای معنا باشد و کوتاه انتخاب شود. چرا که تایپ نام های طولانی برای کاربران سخت است و در ذهن مخاطبین نمی ماند.

البته این کوتاه بودن اسم به این معنا نیست که شما اسم را مخفف کنید چون مخفف بودن اسم وب سایت شما باعث گیجی و سردرگم شدن کاربران می شود. اسم سایت شما طوری باشد که نوع فعالیت شما یا اسم شرکت شما را در ذهن مخاطبین شما بیاورد.

فاکتورهای موثر در طراحی سایت فروشگاهی

بعنوان مثال برای فروش پوشاک خیلی خوب است که یک نام اصیل ایرانی به عنوان برند شما باشد و اصالت کالا را نمایان کند و نمونه تقلیدی از یک برند خارجی یا داخلی نباشد.

خیلی ها این روزها از برند دیجی کالا در پسوند وبسایت خود استفاده می کنند و گمان می کنند این کار برایشان مفید هست در حالیکه موتور جستجو گوگل این مسئله رو بعنوان یک امتیاز منفی برای آنها در نظر می گیرد.

پس بهتر است که برندی انتخاب کنید که بتوانید در ذهن مخاطبین خود بمانید نه اینکه از دیگران تقلید کنید. گروه انفورماتیک کیان تک با توجه به نوع کسب و کار و فعالیت شما بهترین برند را به شما پیشنهاد خواهد داد و این برند را برای شما طراحی خواهیم کرد.

با کاهش سرعت بارگذاری، مشتریان را فراری ندهید

یکی از دلایل مهم موفقیت سایت های معروف سرعت بارگذاری بالا در لود صفحات آنها است چرا که مشتریان وقت اضافی ندارند تا در یک وب سایت بمانند و در آخر هم مطالب با سرعت لاکپشتی و دست و پا شکسته باز شوند اگر می خواهید مشتریان را به سمت کسب و کارتان جذب کنید سرعت بارگذاری مطالب تان را بالا ببرید چرا که پایین بودن سرعت بارگذاری مطالب باعث ترک وب سایت شما توسط مشتریان تا خواهد شد.

راز ماندگاری

این یک اصل است که کیفیت محصولات باعث جذب مشتریان به کسب و کار شما می شود ولی باید این نکته را در نظر داشت که بعضی از مشتریان نمی توانند به طور حضوری به فروشگاه شما سر بزنند در نتیجه به وب سایت فروشگاه شما مراجعه می کنند در این موقعیت که مشتریان به طور حضوری به کالا دسترسی ندارند و نمی توانند مرغوبیت آن را تشخیص دهند به عکس های بارگذاری شده توسط شما مراجعه می کنند.

در نتیجه شما باید با عکس های جذاب و با کیفیت اعتماد آنها برای خرید محصول را جلب کنید البته این موضوع بسیار حائز اهمیت است که به همان نحوی که نباید عکس کالا تار یا نامشخص باشد همان طور هم مهم است که تعاریف شما از محصول با خود آن مطابقت داشته باشد.

در واقع اگر شما تصاویر محصول از خود محصول شما با کیفیت تر باشد با این کار مشتریان شما رنجیده خاطر می شوند و حس می کنند سرشان کلاه رفته است در نتیجه شما باید کیفیت محصول را همان گونه که هست بازگو کنید چرا که کیفیت محصولات راز ماندگاری یک کسب و کار است.

یار کمکی به نام نوار جستجو

نوار جستجو، شاید فکر کنید این بخش در یک فروشگاه اینترنتی خیلی عادی است اما باید بدانیم مشتریان پس از ورود به یک وب سایت وقت اضافه ندارند که محصولات را یک به یک چک کنند تا به محصول مورد نظرشان برسند در نتیجه به سراغ نوار جستجو می روند و نام کالا مورد نظرشان را جستجو می کنند.

در آخر این بخش باید این نکته را یاد آور شد که وقت کاربران و مشتریان خود را با ارزش بدانید و با قرار دادن نوار جستجو در وب سایت فروشگاهی خود به آنها احترام بگذارید تا اعتماد و تعلق خاطر آنها نسبت به وب سایت بیش از قبل شود.

جلب اعتماد مشتریان

جلب اعتماد مشتریان همیشه بزرگترین دغدغه صاحبان مشاغل بوده است چرا که همیشه اعتماد مشتریان بهترین تبلیغ برای یک کسب و کار بحساب می آید. حال مسئله مهم این است که چگونه باید اعتماد مشتریان را جلب کرد یکی از بهترین راهکارها، دریافت کردن نماد الکترونیک یا همان اینماد است.

چرا که نماد الکترونیک باعث اعتبار بخشیدن به وب سایت شما می شود و خیال مشتریان تان را راحت می کنید که وب سایت شما قانونی است و مجوز دارد در نتیجه انجام اینکار باعث می شود اطمینان مشتریان تان نسبت به کسب و کار شما بیشتر شود.