درآمد گوگل از کجاست

درآمد گوگل از کجاست ؟

این سوال شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که درآمد حاصل از گوگل از چه راهی هست ؟

گوگل از چه راهی کسب درآمد دارد؟

باید به اطلاع شما برسانیم که گوگل بیش از ۹۳ درصد از درآمد خود را از طریق تبلیغات به‌دست می‌آورد.

سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل دو بخش عمده دارد:

۱- قسمتی برای تبلیغ دهندگان (صاحبان کارخانجات , شرکتها , سایتهای اینترنتی و … ) با عنوان Google Adwords که از طریق تبلیغ آگهی خود به گوگل هزینه پرداخت می کنند. سرویس گوگل ادوردز عامل اصلی موفقیت مالی گوگل در چند سال اخیر بوده است.

درآمد گوگل از کجاست۲- قسمتی برای تبلیغ کنندگان (مدیران سایتهای اینترنتی که در انتشار تبلیغات گوگل به این شرکت یاری می‌کنند) با عنوان Google Adsense ,. قبل از هر چیزی باید بگویم کسب درآمد از گوگل ادسنس برای ما ایرانیان کمی دشوار است و دردسرهای بسیاری را به دنبال دارد (گوگل ادسنس از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند). کسب درآمد از گوگل ادسنس بر اساس دو روش CPM پرداخت به ازای بازدیدکننده و CTR میانگین تعداد کلیک صورت می‌گیرد.

درآمد گوگل از کجاست

در جواب به این سوال که درآمد گوگل از کجاست باید گفت که : درآمد حاصل از نمایش تبلیغات گوگل ادسنس از طریق چک یا واریز اینترنتی به حسابی که در هنگام ثبت‌نام وارد کرده‌اید، پرداخت می‌شود. آمار گوگل نشان می‌دهد در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۴، گوگل مبلغ ۳٫۴ میلیارد دلار از گوگل ادسنس درآمد داشت که تا انتهای سال ۲۰۱۴ به میزان ۱۳٫۶ میلیارد دلار رسید. گوگل ادسنس در حقیقت برای صاحبان وبسایت‌هایی طراحی شده است که مایل هستند متن‌ها، عکس‌ها و ویدئو‌های تبلیغاتی را در وبسایت‌شان به نمایش بگذارند.

درآمدهای غیرتبلیغاتی عمدتاً از فروش مجوز استفاده از نرم‌افزارهای گوگل یا دریافت حق اشتراک برای استفاده از خدمات گوگل مانند گوگل مینی(Google Mini) و گوگل سرچ اپلاینس(Google Search Appliance)، گوگل اپس(Google Apps)، نسخه‌های پولی گوگل ارث(Google Earth)، خدمات امنیتی  و همچنین از گوگل چک‌اوت(Google Checkout) حاصل می‌شوند.

لازم است بدانید که گوگل بابت هر جستجوی ساده ای که کاربرانش انجام میدهند ۱۲ سنت بدست می آورد. و از کلیک روی آگهی ها ۶۲ سنت دریافت می کند. درآمد گوگل از هر کاربر جستجوگرش بطور متوسط ۷ دلار است. درآمد خالص گوگل فقط در سال ۲۰۰۹ حدود ۶٫۵ میلیارد دلار بوده (حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان). ارزش کل سهام گوگل ۱۸۰ میلیارد دلار است که بیش از ۹۰ درصد درآمد گوگل از طریق آگهی ها بدست می آید.