سئو منفی چیست؟

سئو منفی چیست

سئو منفی چیست؟

از زمانیکه گوگل آپدیت های جدید خود را ارائه کرد، مبحث سئو منفی یا بعبارتی Negative SEO موضوع مورد بحث بسیاری از کاربران شد. در واقع سئو منفی کاری هست که شما برای سایت های رقیب خود انجام می دهید تا موقعیت آنها را در نتایج جستجو پایین بیاورید یا بعبارتی آنها را از نتایج جستجو گوگل حذف نمایید.
گوگل بعد از مدتی اعلام کرد که Negative SEO (سئو منفی ) وجود ندارد. خیلی از کاربران معتقد هستند که سئو منفی غیر ممکن هست و گوگل هم همین مسئله را مطرح کرده و عملا این موضوع را نقض کرده که سئو منفی وجود ندارد.

سئو منفی چیست؟

هر کار اشتباه و مخرب که باعث شود گوگل سایت شما را در نتایج جستجو حذف نماید و یا وب سایت شما را از رتبه ای که دارید پایین بیاورد سئو منفی می باشد. اگر رقبای شما لینک منفی از سایتهای مخرب و نامرتبط به سایت شما بدهند Negative SEO محسوب می گردد.

راههای جلوگیری از سئو منفی

پست الکترونیک : 
از سرویس دریافت ایمیل وبمسترتولز گوگل استفاده کنید و همواره اطلاعات وب سایت خود را در وبسمترتولز بروز رسانی کنید. بهتر است که دریافت پیام ها را در حالت هفته ای قرار دهید.

تنظیم هشدارها : 

۱. گوگل  
۱-۱ – برای اسم سایت خود هشدار ( Alert ) قرار دهید.
۱-۲- برای آدرس سایت هشدار قرار دهید.
۱-۳- برای کلماتی که ممکن است از طریق آنها سایت شما صدمه ببیند اخطار قرار دهید.این کار را به صورت site:yourdomain.com keyword انجام دهید.

۲. گوگل آنالیتیکز: برای گوگل انالیتیکز اخطار تنظیم نمایید.
الف – افت شدید آمار بازدید
ب – افزایش میزان اشتراک
ج- افزایش میزان Bounce Rate

بررسی سایت:

سایت خود را در بازه های زمانی متفاوت مورد بررسی قرار دهید.میتوانید کسی را استخدام کنید که هر روز یا هر هفته سایت شما را در کلمات کلیدی که مدنظرتان است مورد بررسی قرار دهد.این فرد باید چک کند که ایا شما افت شدید داشته اید و یا حتی از نتایج به طور کل حذف شده اید یا نه.

ردیابی لینک ها:

لینک های ارسالی به سایت خود را از طریق سایت هایی مانند Open Site Explorer یا AHREF’s مورد بررسی قرار دهید.

بررسی لینک های ورودی جدید:

برای این کار وارد پنل گوگل وبمستر تولز و بینگ وبمستر تولز خود شده و لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند (Referring domains) را بررسی نمایید. لیست مراجعات مربوط به ماه های قبل را دریافت کنید و آنهایی که دوبار به وب سایت شما لینک داده اند را حذف کنید و لیست را محدود به سایت هایی کنید که فقط یکبار به شما لینک داده اند. همه چیز را مورد بررسی قرار دهید حتی به وبسایت ها سر بزنید و Anchor text و یا مکانی که لینک قرار گرفته اند را مورد بررسی قرار دهید.

با روشهای فوق شما میتوانید از سایت خود در مقابل سئو منفی محافظت کنید. بجای اینکه به فکر قرار گرفتن در رتبه های بالا باشید بهتر است که اول از همه وب سایت خود را کاملا مقاوم در برابر سئو منفی ایجاد کنید و در سایت خود لینک های سالم ایجاد کنید.

این مقاله ترجمه شده پست  Easy Steps To identify And Prevent Negative SEO  میباشد.