تفاوت طراحی سایت و توسعه سایت

different-design-and-develop-site

تفاوت طراحی سایت و توسعه سایت

بسیاری از دوستان فکر می کنند که عبارت طراحی وب سایت و توسعه وب سایت هر دو یک مفهوم را دارد در حالیکه این دو عبارت با هم بسیار متفاوت هستند. طراحی سایت شامل آن چیزی هست که بازدیدکننده در سایت شما مشاهده می کند ولی توسعه وب سایت عملکرد سایت شما می باشد. ما در این مقاله تفاوت میان این دو عبارت را برای شما بیان میکنیم.

طراحی سایت عبارتند از طراحی گرافیکی سایت، معرفی خدمات و محصولات شما در سایت، مدیریت این مطالب در سایت شما جزء توسعه سایت شما می باشد. بعضی از مشتریان بعد از طراحی سایت خود می خواهند که سایت خود را ارتقاء دهند و یکسری مطالب را روزانه به سایت خود اضافه کنند این کار در قالب توسعه سایت می باشد. برای طراحی سایت هر شخصی مسئول کاری می شود. طراح سایت تصمیم گیرنده این است که از چه رنگها و فونتهایی استفاده نماید، طراح گرافیک باید خلاقیت گرافیکی داشته باشد و دقیقا بداند که چه ترکیبی از رنگها و عکسها در این سایت کاربران را به خود جذب می کند. محتوای سایت باید گویا و روان باشد و نیاز بازدیدکننده در این سایت برطرف شود. حتما با این مسئله تا به حال برخورد کردید که به دنبال یک محصول در گوگل هستید ولی وارد صفحاتی می شوید که اصلا نیاز شما رو برطرف نمیکند در این حالت شخص سریع سایت شما را می بندد و این برای سایت شما بسیار مضر می باشد. بنابراین پیشنهاد می کنم که نیاز کاربر و بازدید کننده خود را در سایت در نظر بگیرید.

مبحث طراحی سایت و توسعه سایت دو مقوله جدا می باشد در حالیکه با یکدیگر گره خورده است. طراحی وب سایت شامل ساخت مطالب سایت و قالب سایت می باشد در حالیکه توسعه سایت شامل عملکرد سایت و آزمایش قابل استفاده بودن آن می باشد.
لازم است بدانید که شرکتهای بزرگ برای طراحی سایت خود نیاز به تیمی جداگانه از طراحان گرافیک، مولف متون، برنامه نویسی، و تیم آزمایش کننده را برای طراحی یک سایت به استخدام در می آورند ولی در بیشتر حالات، طراحان سایت و برنامه نویسان توسعه دهنده وب، دو تیم جداگانه می باشند که می بایست برای طراحی یک سایت موفق در کنار هم مشغول بکار باشند.

different-design-and-develop-the-site

تفاوت میان دو عبارت طراح وب (Web Designer) و توسعه دهنده وب (Web Developer) چیست؟

بسیاری از افراد این دو را بعنوان یک فعالیت می دانند و تفاوتی میان این دو عبارت قائل نیستند. اما باید بدانید که این دو عبارت تفاوت هایی با یکدیگر دارند و کار آنها متمایز می باشد.

از نظر شما طراح وب سایت کیست و چه کاری انجام میدهد؟ طراح وب سایت شخصی است که با استفاده از طراحی های زیبا تلاش دارد تا به گونه ای درست وب سایت شما را از لحاظ بصری ارتقاء بخشد. طراح وب سایت بیشتر بر روی زیبایی سایت تمرکز دارد.

به نظر شما توسعه دهند وب سایت کیست و چه کاری انجام میدهد؟ توسعه دهنده وب سایت بیشتر بر روی کدنویسی در سایت تمرکز دارد و بر روی زیبایی بصری تمرکزی ندارد، توسعه دهنده وب سایت به جزئیات سایت تمرکز می کند و با کدنویسی سرو کار دارد.