طراحی سایت رسپانسیو

طراحی سایت رسپانسیو

در این مقاله شما با طراحی سایت ریسپانسیو یا همان واکنش گرا آشنا خواهید شد.
حتما تابحال با این موضوع روبرو شده اید که وقتی با موبایل یا تبلت خود در حال وبگردی هستید با صفحاتی روبرو می شوید که از لحاظ سایز و اندازه با موبایل یا تبلت شما همخوانی نداشته باشند و برای دیدن مطلب آن سایت یا لینک های مورد نظر مادام عملیات zoom in و zoom out کنید و خلاصه جهت خواندن مطالب سایت به زحمت بیافتید چنین سایتی از تکنولوژی رسپانسیو بهره نمی برد.
با تکنولوژی طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا این مشکلات برطرف شده است.
چگونه بفهمیم صفحه ریسپانسیو است؟
فهمیدن اینکه صفحه سایت ریسپانسیو است یا بهتر بگویم قالب وب سایت واکنش گرا است یا نه، کار پیچیده ای نیست اگرچه برای طراحان حرفه ای ابزارهای مناسبی وجود دارد تا صفحات خود را تست کنند اما به صورت ساده می توانید با resize کردن صفحه مرورگر خود در کامپیوترتان به ویژگی واکنش گرا بودن قالب وب سایت پی ببرید.

مزایای طراحی سایت رسپانسیو چیست؟

√ صرفه جویی در هزینه: قبلا شرکت ها برای ابزارهایی که با پیشرفت تکنولوژی وارد بازار می شدند قالب خاصی طراحی می کردند یعنی برای هر وسیله ای هزینه ی جدا پرداخت می کردند اما با توجه به ویژگی سایت های واکنش گرا،نیازی به طراحی قالب دوباره برای سایت نیست و با طراحی یک قالب می توان سایت خود را در تمامی ابزارها استفاده کرد.

√ افزایش ترافیک وب سایت: وقتی سایت شما توسط همه ی ابزارها (موبایل، تبلت) باز شود مسلما ترافیک سایت ریسپانسیو افزایش پیدا خواهد کرد.

√ سبقت از رقیبان: با توجه به اینکه طراحی سایت رسپانسیو هنوز در ابتدای راه است احتمال اینکه رقیبان سایت از این ویژگی استفاده کنند کم است.استفاده از طراحی سایت واکنش گرا می تواند نماینده ی حرفه ای بودن کار شما باشد و باعث سبقت از رقیبانتان شود.

√ استفاده از محتوای مفید و غیر تکراری: استفاده از متون مفید و غیرتکراری می تواند روی رنکینگ سایت موثر باشد.در صورتی که یک سایت رسپانسیو برای تمام ابزارها در اختیار داشته باشید تمام مطالبتان در همین یک سایت قرار خواهد گرفت و از ایجاد محتوای تکراری (Duplicate Content) جلوگیری خواهد شد.