نکاتی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

بالا بردن رتبه سایت در گوگل مطلبی هست که امروزه برای بسیاری از مدیران وبسایت مطرح هست و بدنبال پاسخی مناسب برای این سوال هستند. برای دستیابی به موفقیت در تمامی حوزه‌های کاری باید سواد آکادمیک را بروز کرد و دست از تلاش و کوشش در جهت افزودن تجربه‌کاری بر نداشت، طراحی وب‌ سایت هم از این قاعده مستثنی نیست و برای موفقیت در آن باید علم سئو خود را بروز نمایید و تمامی مقالات و مطالب جدید سئوکاران خارجی و ایرانی که در حوزه طراحی وب‌ سایت فعالیت دارند را مطالعه کنید.

نکاتی مهم برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

به همین منظور و برای کمک به بروز کردن اطلاعات شما همراهان گرامی ما در تیم طراحی سایت کیان تک تصمیم گرفتیم که در این مطلب نکات کلیدی برای بالا بردن رتبه وب‌ سایت در گوگل را به شما کاربران و بازدیدکنندگان عزیز معرفی کنیم.

نکاتی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

صداقت لازمه کار با کلاه سفید است

همه ما حداقل یکبار ضرب المثل “راستی راه نجات است” را شنیده‌ایم و به یاد داریم که جوان چگونه با گفتن حقیقت هم به عهد خود وفا کرد و هم از دست راهزنان نجات یافت! صادق بودن با گوگل هم به همین نحو است و با احترام گذاشتن به قوانین و چهار چو‌ب‌ های گوگل و نقض نکردن آنها و استفاده از ترفند‌های کلاه سفید موفق می‌شوید و به جایگاهی ثابت از راه درست می‌رسید اما اگر تصمیم بگیرید راه کوتاه‌تر و بی زحمت (کلاه سیاه) را انتخاب کنید باید بدانید موفقیت شما کوتاه مدت است و هنگامی که گوگل متوجه بشود که یک وب‌ سایت با ترفند کلاه سیاه او را فریب داده است به سختی با آن برخورد می‌کند و جریمه سنگینی بر دوش آن خواهد گذاشت.

پس پیشنهاد میکنیم که با روش کلاه سفید، سئو سایت خود را پیش ببرید تا بتوانید به نتایج دائمی در رتبه بالای گوگل دست یابید.

بارگذاری مطالب با سرعت لاکپشت

سرعت بارگذاری مطالب در وب‌ سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر سرعت بارگذاری مطالب‌ و عکس‌ها‌ و ویدیو‌ها و… شما پایین باشد، در مرحله اول مخاطبان و کاربرانتان آزرده خاطر می‌شوند و پس از آن گوگل شما را جریمه خواهد کرد و رتبه وب‌ سایت شما پایین خواهد آمد. راه حل این مشکل بسیار ساده است و قرار است در این بخش به سوالی که ذهن شما را مشغول کرده است پاسخ دهیم.

برای بالا بردن سرعت بارگذاری وب‌سایت باید چکار کنیم؟

۱٫حجم عکس‌ها و ویدیو‌ها را بهینه سازی کنید.

۲٫از تجملات زیادی (قالب‌های انیمیشنی،عکس و ویدیو و..) پرهیز کنید.

۳٫استفاده از قالب‌های و ساده سبک با کدنویسی صحیح مناسب است.

۴٫تعیین ابعاد عکس‌ ها در وب‌ سایت و …

سرتیتر مناسب : بازی با کلمات

اصولا برای جذب مخاطب به وب‌ سایت هیچ راهکار تضمین شده‌ای وجود ندارد و باید تعداد زیادی نکته را همزمان رعایت کرد تا کاربر ترغیب به بازدید از وب‌ سایت شود و در این بخش از مطلب قصد داریم یکی از مهم‌ترین این نکته‌ها که برای جذب مخاطب به وب‌ سایت کارساز هستند را برای شما بگوییم. بازی با کلمات، این کار برای نوشتن سرتیتر‌‌ها در مطالب و عنوان های خاص بسیار مفید است چرا که مخاطب از تکرار پیوسته کلمات کلیدی در سایت‌های مختلف خسته می‌شود و شما برای اینکه مطالب‌تان کسل کننده نباشد می‌توانید از مترادف کلمات کلیدی به جای کلمات کلیدی اسپم استفاده کنید و برای انجام این کار نیاز نیست نگران باشید که در سرچ کلمات کلیدی اسم وب‌سایت شما نباشد‍!

چرا که با آپدیت جدید گوگل امکان بالا آمدن مطالب واژگان مترادف هم فراهم شده است. شما با انجام این کار در جستجو چند کلمه کلیدی بالا هستید و همزمان رضایت کاربران و مخاطبان را هم بدست آوردید! پس لازم نیست که حتما عنوان پست شما مشابه همکارانتان باشد.

شاگرد منظم کلاس باشید

برای اشتراک گذاری و منتشر کردن مطالب و محتوا‌ها زمان بندی معین داشته باشید اهمیتی ندارد در یک هفته دو پست منتشر می کنید یا هفت پست این نکته حائز اهمیت است که زمان بندی و برنامه کاری مشخص داشته باشید و مطالب خود را طبق آن منتشر کنید، این نکته در رتبه بندی وب‌سایت‌ها برای گوگل بسیار اهمیت دارد. انتشار سر زمان مشخص از نکاتی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل بحساب می آید.

بعنوان مثال اگر شما هفته ای دو پست منتشر می کنید و در روزهای شنبه و سه شنبه این پست ها منتشر می شوند باید همین روال را ادامه دهید و زمان انتشار را به همین شکل ادامه دهید.

رعایت علائم نگارشی

رعایت علائم نگارشی و نداشتن غلط املایی در متن و محتوا باعث جلب رضایت گوگل و کاربران می‌شود و از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر کاربران یک وب‌ سایت در بین محتوا‌ها توجه‌شان به یک غلط املایی جلب شود پس از آن دیگر وب‌سایت مذکور را به عنوان یک مرجع معتبر قبول ندارند در واقع به نحوی ضمیر ناخودآگاه آنها مدام به آنها یادآوری می‌کند که وب‌سایتی که در میان محتوا‌هایش غلط املایی مشاهده می‌شود و علائم نگارشی در آن رعایت نشده است قابل اعتماد نیست.

به علاوه تاثیری که غلط املایی متن بر کاربران می‌گذارد گوگل هم نسبت به این موضوع حساس است و در سال های اخیر الگوریتم های خوانایی متن Readability خود را آپدیت کرده است و وب‌سایت‌ها را بر اساس آن مورد ارزیابی قرارمی‌دهد و رتبه بندی می‌کند.

لینک سازی با کیفیت و تعمیر لینک‌های خراب

لینک سازی داخلی و خارجی از اهمیت بسیار بالای برخوردار است و باعث افزایش رتبه وب‌ سایت می‌شود و این نکته بسیار مهم است که همانطور که لینک‌های خوب و با کیفیت باعث پیشرفت می‌شوند لینکهای خراب و پیوند‌های شکسته که با کلیک بر‌ آنها خطا ۴۰۴ دریافت می‌شود هم باعث افت و نزول رتبه می‌شوند به همین دلیل شما باید طبق زمان بندی مشخص هر چند وقت یکبار لینک‌های وب‌سایت‌تان چک و بررسی کنید که با تغییر و آپدیت صفحات لینک‌ها خطا ندهند و آنها را تعمیر کنید.

سخن پایانی

سه چیز لازمه موفقیت در کار‌ها است: امید، تلاش، صبر لازمه ارتقاء رتبه سایت در گوگل

گروه انفورماتیک کیان تک با ده سال سابقه در زمینه طراحی سایت در مشهد و بهینه سازی سایت همواره امیدوار است که شما با تلاش موارد فوق را برای دستیابی به موفقیت و رسیدن به صفحه اول نتایج جسجو گوگل انجام می‌دهید و با امید و صبر نتیجه تلاش‌هایتان را می‌بینید.