نکات مهم در طراحی سایت، گسترش کسب و کار

نکات مهم در طراحی سایت، گسترش کسب و کارنکات مهم در طراحی سایت، گسترش کسب و کار شما – قسمت دوم

در ادامه مقاله قبل به ذکر یکسری توضیحات در زمینه گسترش کسب و کار در طراحی سایت می پردازیم:

حداقل کلیک (در دسترس بودن مطالب)

سعی نمایید اطلاعات سایت را طوری قرار دهید که در دسترس بازدیدکنندگان باشد و طوری نباشد که بازدیدکنند برای رسیدن به مطالب مورد نیاز خود در سایت شما زیاد کلیک کند. یعنی حداقل کلیک را در نظر داشته باشید زیرا اگر قرار باشد که بازدید کننده برای دیدن مطالب در سایت شما نیاز به کلیک کردن زیاد داشته باشد باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت شما را ترک نماید.

محدود کردن صفحات سایت به دو قسمت

نکات مهم در طراحی سایت، گسترش کسب و کار، برای دیدن و مطالعه مطالب سایت طراحی سایت را طوری انجام دهید که زمانیکه بازدیدکنندگان وارد سایت می شوند برای خواندن مطالب مجبور نباشند از head اصلی صفحه بیش از حد پایین بیایند. صفحات سایت خود را با اطلاعات بیش از حد و اضافی پر نکنید و سعی کنید تمامی اطلاعات را در یک صفحه بصورت کامل و خلاصه توضیح دهید.

یک منوی مسیریابی در هر صفحه قرار دهید

در طراحی سایت خود، همیشه در صفحات یک منو قرار دهید. این به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد، در هر جایی از سایت که قرار دارند به صفحه اصلی و یا هر صفحه ای که مایل هستند باز گردند. از قرار دادن لینک های مسیر یابی در پایین صفحات خودداری کنید. چون بازدیدکنندگان مجبور می شوند برای دستیابی به آنها تا انتهای صفحه، پایین بروند.

قابلیت خواندن وب سایت

صفحات وب سایت شما نباید بیشتر از دو سوم صفحه نمایش مانیتور شما باشد. به دلیل اینکه امروزه سایتها اکثر رسپانسیو هستند و برای کاربری که از مانیتور کوچکتری استفاده می کند خواندن مطالب سخت تر خواهد شد. پس باید صفحات را طوری طراحی نماییم که قابلیت خواندن مطالب برای کلیه کاربران راحت باشد. داشتن سایتی کاربرپسند یکی از pمی باشد.

نکات مهم در طراحی سایت، گسترش کسب و کار

از ترکیب رنگ مناسب در متن استفاده کنید

برای اینکه سایت کاربر پسندی داشته باشید، پیشنهاد می کنم به این موارد کاملا توجه کنید زیرا ترکیب رنگ در متنهای سایت و رنگ سایت بسیار مهم بوده ، در واقع هارمونی بودن را در سایت خود رعایت فرمایید. سعی کنید سایت خود را برای کاربران طراحی کنید نه برای خودتان، از ترکیب رنگ مناسب در سایت خود استفاده نمایید تا در نهایت ترافیک سایت خوبی داشته باشید.

به دنبال یک مشاور باشید

اگر قصد طراحی سایت دارید با یک مشاور خوب در زمینه طراحی سایت خود مشورت کنید تا تمامی نکات مطرح شده در سایت شما لحاظ شود. به دنبال یک طراح مناسب و حرفه ای باشید تا سایت ایده الی داشته باشید.