چرا گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس یکی از محبوب ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های دیجیتال است. این سرویس تجزیه و تحلیل به صورت رایگان توسط Google ارائه شده است و به شما این امکان را می دهد که جزئیات دقیق بازدیدکنندگان وب سایت خود را بسنجید.

چرا گوگل آنالیتیکس ؟

امروزه اکثر مشاغل از طریق یک سایت، در فضای اینترنت حضور دارند. بنابراین بسیار مهم است که هر فردی به صورت پیوسته ساختار سایت خود را بررسی کند تا درستی یا نادرستی مسیر آن را دریابد. برای تشخیص مسیر یک سایت لازم است جزئیاتی مانند واکنش افراد هنگام بازدید از سایت، مدت زمان بازدید و صفحاتی که بازدید بیشتری داشته اند را بررسی کنید. گوگل آنالتیکس ابزاری است که این اطلاعات را در دسترس شما قرار می دهد.

گوگل آنالیتیکس

در ادامه قرار است به ارائه ی چند دلیل برای انتخاب  Google Analytics به عنوان ابزار تجزیه و تحلیل داده های سایت، بپردازیم:

گوگل آنالتیکس رایگان است.

این ابزار با وجود همه ی امکاناتی که دارد، رایگان است و گوگل هیچ هزینه ای برای خدمات آن در نظر نگرفته است. با استفاده از ابزار رایگان آنالتیکس شما می توانید بخشی از سرمایه خود را ذخیره کنید و صرف استفاده از منابع مهم دیگر کنید.

جمع آوری خودکار داده ها

با استفاده از گوگل آنالیتیکس دیگر نیازی نیست شما هر بار برای قرار دادن اطلاعات و داده های سایتتان به Google Docs ، Sites یا Spreadsheets مراجعه کنید. برای این کار فقط کافیست حساب Google Analytics خود را راه اندازی کنید و یک کد ساده را در وب سایت خود کپی کنید.

این کار به Google Analytics امکان می دهد تا به صورت خودکار اطلاعات سایت شما را بررسی کند و بر اساس آن گزارش تهیه کند. با استفاده از گوگل آنالتیکس شما می توانید بلافاصله و بدون تأخیر به گزارش های خود دسترسی پیدا کنید. این ویژگی Google Analytics  علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در زمان می شود، امکان دسترسی فوری به گزارش ها را نیز برای شما فراهم می کند.

با گوگل آنالتیکس شما می توانید به سرعت استراتژی های بهبود وب سایتتان را پیاده سازی کنید.

با استفاده از گوگل آنالتیکس شما می توانید گزارش های شخصی سازی شده تهیه کنید.

در Google Analytics، شما می توانید گزارش سفارشی خود را بسازید، ابعاد و معیارهای گزارش را تعیین کنید و در مورد نحوه نمایش آنها تصمیم بگیرید.

برای ایجاد یک گزارش شخصی:

مرحله ۱: وارد Google Analytics شوید

مرحله ۲: به نمای خود بروید

مرحله ۳: روی گزینه Customization کلیک کنید و سپس از فهرست کشویی Reports را انتخاب کنید.

مرحله ۴: روی Customization> + New Custom Report کلیک کنید

مرحله ۵: عنوان را وارد کنید

مرحله ۶: روی + افزودن برگه گزارش کلیک کنید (اختیاری)

مرحله ۷: نوع گزارش را انتخاب کنید: Explorer ، Flat Table یا Map Overlay

مرحله ۸: ابعاد و معیارهای خود را تعریف کنید

مرحله ۹: روی + فیلتر کلیک کنید تا گزارش به ابعاد خاص محدود شود (اختیاری)

مرحله ۱۰: محلی را که گزارش باید نشان داده شود انتخاب کنید. از منوی کشویی برای انتخاب نماهای خاص استفاده کنید، همچنین می توانید همه نماهای مرتبط با این حساب را انتخاب کنید تا این گزارش در مورد همه بازدیدهایی که به آنها دسترسی دارید ، مجاز باشد.

مرحله ۱۱: روی ذخیره کلیک کنید

ادغام آسان با ابزارها و سیستم عامل های دیگر

یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده گوگل آنالیتیکس این است که می تواند به راحتی با ابزارها و سیستم عامل های دیگر ادغام شود. مانند سایر سرویس های Google ، گوگل آنالتیکس نیز یک رابط کاربری واضح و قابل استفاده را به کاربران ارائه می کند. این ابزار نه فقط بر روی دسکتاپ خوب کار می کند، بلکه از طریق اپلیکیشن موجود در فروشگاه Google Play نیز قابل استفاده است.

گوگل آنالیتیکس همچنین دارای امکان یکپارچه سازی با Google AdWords است. به طوری که وقتی شما حساب AdWords را با Analytics پیوند می دهید، اساسا دو ابزار را تراز می کنید و به آن ها امکان می دهید با هم کار کنند. این کار بینشی عملی در شما ایجاد می کند که منجر به موفقیت در کمپین های AdWords می شود.

امکان اندازه گیری جستجوی داخلی سایت

این کار به شما این امکان را می دهد که رفتار کاربران خود را تحلیل کنید و دریابید مشتریان بالقوه پس از ورود به وب سایت شما به دنبال چه چیزی هستند. خوشبختانه، Google Analytics این امکان را برای شما فراهم نموده است که جستجوهای داخلی سایت را با کمی سفارشی سازی دنبال کنید. با استفاده از این ویژگی، شما می توانید بینش بهتری از آنچه افراد در وب سایت شما جستجو می کنند، داشته باشید. با استفاده از این بینش ها، می توانید برای بهبود عملکرد وب سایت خود، تغییرات یا اضافات لازم را انجام دهید.

گروه انفورماتیک کیان تک با سابقه طراحی سایت های صنعتی، شرکتی، ساختمانی و … امکانات مختلفی برای مخاطبان خود فراهم نموده است و بر اساس سلیقه و هدف مشتریان اقدام به طراحی سایت می کند. طراحی سایت مشهد، سئو سایت مشهد از خدماتی هست که این مجموعه در آن فعالیت دارد.