طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک

صفحه ی وب پویای سمت سرور، صفحه ی وبی است که ساخت آن بوسیله ی یک سرور نرم افزار که اسکریپت های سمت سرور را پردازش می کند، کنترل می شود. در اسکریپت نویسی سمت سرور، پارامترها تعیین کننده ی چگونگی پیشرفت هر صفحه وب جدید، از جمله تنظیم پردازش سمت سرویس گیرنده بیشتر می باشند.

یک صفحه ی وب پویای سمت سرویس گیرنده، صفحه وب را با استفاده از اسکریپت نویسی html که در حال لود شدن در مرورگر اجرا می شود، پردازش می کند. جاوا اسکریپت و زبانهای اسکریپت نویسی دیگر، تعیین کننده روشی هستند که در آن HTML در صفحه دریافتی به مدل شی ء سند یا DOM تجزیه می شود که نشان دهنده ی صفحه وب لود شده می باشد. پس تکنیک های سمت سرویس گیرنده مشابه می توانند به همین روش DOM را به طور پویا آپدیت کنند یا تغییر دهند.

یک صفحه وب پویا دوباره به وسیله کاربر یا یک برنامه کامپیوتری لود (بارگذاری) می شود تا برخی از محتوای متغیر را تغییر دهد.
اطلاعات بروز رسانی می تواند از سرور یا از تغییرات اعمال شده به DOM آن صفحه بیاید. این موضوع ممکن است تاریخچه جستجو را ناقص کرده یا یک نسخه ذخیره شده برای مراجعه دوباره بوجود آورد. ولی بروز رسانی صفحه وب پویایی که از تکنولوژی های آجاکس استفاده می کند، نه صفحه ای برای مراجعه دوباره بوجود خواهد آورد و نه تاریخچه جستجو وب جلوی صفحه ی نمایش داده شده را ناقص خواهد کرد. با استفاده از تکنولوژیهای آجاکس، آخرین کاربر یک صفحه پویا دریافت می کند که بعنوان یک تک صفحه در مرورگر وب مدیریت شده است.

اما محتوای واقعی وب تحویل داده شده در آن صفحه می تواند تفاوت داشته باشد. موتور Ajax فقط روی مرورگر نشسته و قسمت هایی از DOM آن و DOM برای سرویس گیرنده آن (مشتری) را از یک سرور نرم افزار درخواست می کند.
DHTML واژه ای چتریست که ( یعنی در برگیرنده چند مفهوم است ) برای تکنولوژی ها و روشهایی که برای ایجاد صفحات وبی که استاتیک نیستند استفاده می شود. اسکریپت نویسی سمت سرویس گیرنده، اسکریپت نویسی سمت سرور و یا ترکیبی از این دو باعث ایجاد تجربه وب سایت داینامیک در یک مرورگر می شود.

مفاهیم اساسی طراحی سایت داینامیک

مسیریابی ابر متن سنتی (کلاسیک) ، با HTML یا XHML تنها محتوایی “استاتیک” فراهم می کند که به این معنی است که کاربر یک صفحه وب درخواست کرده و فقط صفحه و اطلاعات آن صفحه را می بیند.
اما، یک صفحه وب همچنین می تواند تجربه ای “زنده”، “پویا” و یا فعل و انفعال در اختیار کاربر قرار دهد. محتوا (متن، تصاویر، فیلدهای فرم و غیره ) در صفحه وب می تواند در پاسخ به شرایط و زمینه های متفاوت تغییر کند.
دو راه برای بوجود آمدن این نوع تاثیر وجود دارد :
۱- استفاده از اسکریپت نویسی سمت سرویس گیرنده برای تغیر رفتارهای رابط در یک صفحه وب خاص، در پاسخ به حرکات ماوس یا صفحه کلید یا در مواقعی که زمان مشخص داده شده در این صورت رفتار پویا در ارائه رخ می دهد.
۲- استفاده از اسکریپت نویسی سمت سرور برای تغییر منبع صفحه تامین شده، بین صفحات، تنظیم ترتیب یا دوباره لود شدن صفحات وب یا محتوای وب تامین شده به مرورگر، پاسخ های سرور ممکن است بوسیله چنین شرایطی بعنوان داده در یک فرم HTML پست شده ، تعیین شوند. پارامترهای موجود در URL، نوع مرورگر استفاده شده ، گذر زمان، پایگاه داده یا وضعیت سرور

طراحی سایت داینامیک مجموعه ای از صفحات است که در پاسخ به درخواست کاربر ایجاد می شود و بیشتر محتوا و اطلاعات آن از یک پایگاه داده خوانده و یا ذخیره می شود.

برخی مزایای سایت داینامیک

صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها

ویرایش محتوا و اطلاعات سایت درهرجای دنیا

قابلیت ایجاد سایتی پرمحتوا و پویا

ایجاد نامحدود صفحه، منو، خبر، مقاله، عکس و…

تغییر در گرافیک سایت

استفاده از انیمیشن های فلش مانند اسلاید و یا تبلیغات

قابلیت ذخیره سازی اطلاعات به تعداد نامحدود

امکان جستجو متنی و سیستم عضوگیری آنلاین

قابلیت اضافه نمودن اطلاعات توسط اعضا

امکان ایجاد آمار بازدید پیشرفته در سایت

مدیریت گالری تصاویر و یا ویدئو

درج محصول و مدیریت کامل محصولات

و ….

طراحی سایت داینامیک اصلی ترین تخصص در شرکت طراحی سایت،کیان تک است. این شرکت با هدف ایجاد تحولی جدید در طراحی وب سایت داینامیک و حرفه ای، به عرصه طراحی سایت گام نهاد. بررسی های انجام شده نشان میدهد که اغلب شرکت ها و سازمان ها واشخاص حقیقی ایرانی انتظارات خود را در مورد طراحی صفحات وب صرفاً محدود به ابعاد اطلاع رسانی آن می کنند در حالی که در دنیای اینترنتی ایران، توجه نکردن به ابعاد تجاری و بازاریابی در یک وب سایت، اشتباه تجاری بزرگی محسوب میشود.

این شرکت در قالب مجموعه خدمات حرفه ای طراحی وب سایت، علاوه بر طراحی وب سایت مشتریان خود بر مبنای آخرین اصول طراحی وب و رعایت استانداردهایی همچون بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو، مشاوره و هدایت آنها را پس از طراحی، برای دستیابی به این بازار عظیم تجاری بر عهده خواهد گرفت. و آنها را در رقابت باسایر رقبای تجاری خود پیش خواهد انداخت. این شرکت طراحی سایت همواره در کنار مشتریان خود خواهد بود و با پشتیبانی خود آرامش را برای آنان به ارمغان خواهد آورد. مشتریان سود مستقیمی را از خدمات طراحی سایت کیان تک خواهند برد.

تاریخچه
دشوار است که تاریخ دقیق آغاز صفحه وب پویا، یا ترتیب زمانی آن را شرح داد به این دلیل که مفهوم دقیق آن فقط بعد از توسعه گسترده صفحات وب معنی پیدا کرد: HTTP از سال ۱۹۹۰ و HTML از سال ۱۹۹۶ به عنوان استاندارد استفاده شده است.
انفجار مرورگرهای وب با Mosaic از سال ۱۹۹۳ آغاز شد. اگر چه که واضح است مفهوم وب سایتهایی که به طور پویا اداره می شوند قدیمی تر از اینترنت و قدیمی تر از HTML است .
برای مثال در سال ۱۹۹۰ قبل از استفاده عموم مردم از اینترنت یک سیستم منو (فهرست) از راه دور در دسترس قرار گرفت و به طور پویا اداره شد.این روش بوسیله سوزان بیدل کومب اجرا شد. او مدیر پشتیبانی کامپیوتر از سیستم مراقبت های بهداشتی USC در دانشگاه کالیفرنیا جنوبی بود. BBS بر روی یک سیستم ۱۶ خط TBBS با دیتابیس افزودنی TDBS بود.

طراحی سایت داینامیک