عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی سایت

عوامل موفقیت و عدم موفقیت طراحی سایت به نظر شما چیست ؟ موفقیت یک وب سایت هدف اصلی تمام افراد صاحب کسب و کار و طراحان وب سایت بوده و هست، در واقع هیچ شخصی پیدا نمی شود که موفقیت را دوست نداشته باشد. دستیابی به هدف ها و برنامه ریزی ها در هر حوزه ای نیاز به تلاش و کوشش دارد و فقط با صحبت کردن و خیال پردازی به دست نخواهد آمد.

بعنوان مثال شخصی که یک وب سایت دارد ولی در آن فعالیت منظم ندارد و محتوا هایش تکراری و بی مضمون است حق ندارد از موفقیت رقیبان در حوزه کاری اش شکایت کند چرا که هیچ تلاشی برای ارتقا دادن وب سایت اش انجام نداده است!

اگر میخواهید همواره موفقیت را بدنبال داشته باشید، باید بروز باشید و از رقیبان خود در حوزه کاری تان غافل نشوید!

رمز موفقیت یک وبسایت عالی این است که همواره خودتان را با الگوریتم های جدید بروز نمایید.

عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی سایت

عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی سایت

هر شخصی بسته به نیازها و علایق خودش رتبه بندی برای یک سایت را انجام می دهد و دقیقا به همین دلیل است که ما قادر نیستیم به طور قطعی خوب یا بد بودن یک وب سایت را تشخیص دهیم ولی بسیاری از ما بر اساس عوامل مشابه و یکسانی به این نتیجه می رسیم.

در ادامه این مطلب قصد داریم چند نمونه از مواردی را که رعایت آنها باعث موفقیت وب سایت شما و عدم رعایت آنها باعث پایین آمدن رتبه وب سایت شما می شود را با یکدیگر بررسی کنیم.

طراحی فضای ظاهری وب سایت

ظاهر یک وب سایت از عوامل تاثیرگذار در موفقیت آن وب سایت می باشد. مسلم است که هیچ وب سایتی برنده بهترین جایزه در طراحی نمی شود، اما سایت های موفق می توانند متناسب با نیازهای مخاطبان و کاربران وب سایت، اهداف، دسترس پذیری و امکان کاربری آسان طراحی شوند و در مرحله بعد به ظاهر و متناسب بودن آن با خواسته کاربر بپردازند.
یکی دیگر از عوامل موفقیت در داشتن یک وب سایت ایده آل ظاهر کاربرپسند می باشد. در واقع استفاده از روانشناسی رنگ ها در طراحی وب سایت یکی از این راهکارها بشمار می رود.

روند طراحی وب سایت، بسیار سریع و متناسب با پیشرفت تکنولوژی در حال تغییر و بروز شدن هستند و یک وب سایت زمانی می تواند به موفقیت دست پیدا کند که قادر به فهم این موضوع باشد. برای اینکه با رقیب هایتان رقابت مثبتی را دنبال کنید همواره بروز باشید، موضوع بروز شدن و آپدیت بودن در یک وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. این مسئله یکی از عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی سایت بشمار می رود.

عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی سایت

بسیاری از وب سایت های موفق روند باز طراحی خود را هر چند سال یکبار تکرار می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را بر اساس تکنولوژی های روز به کاربران خود ارائه دهند.
طراحی یک وب سایت باید تکمیل کننده محتوای یک سایت باشد، نه یک رقیب برای محتوای سایت!

این نکته را در ذهن خود ثبت کنید که طراحی وب سایت با پیام و هدف سایت همواره باید تناسب داشته باشند تا بازخورد کاربران مثبت باشد. در نگاه اول به سایت باید هدف اصلی خدمات شما برای کاربرانتان واضح و شفاف مطرح شود.

در طراحی سایت به کاربرانتان احترام بگذارید

تمرکز بر خواسته های کاربر

بازدید کنندگان و کاربران هدف اصلی در یک وب سایت هستند پس باید تلاش و تمرکز شما برای برآورده کردن نیازهای کاربران سایت تان باشد. در پروسه های طراحی وب سایت اهداف اصلی صاحب وب سایت از نیازهای مورد نظر کاربران آن سایت پیشی گرفته است و با همدیگر همخوانی ندارند. این بدان معنا است که شما برای طراحی یک وب سایت، قبل از اینکه فکر کنید خودتان چه میخواهید از وب سایت تان به دست بیاورید، بدانید کاربرانتان چه چیزی را می خواهند و نیاز دارند تا از وب سایت شما به دست آورند.

اگر کاربری وارد وبسایت شما شود و نیاز خود را در آن جستجو دریافت نکند این مسئله برای او بسیار آزاردهنده خواهد بود و بلافاصله وبسایت شما را ترک خواهد کرد و گوگل نیز این مسئله را تشخیص می دهد. لطفا پس از اینکه این موارد را برای کاربر فرآهم کردید، اهداف خودتان را نیز در آن جای دهید یا به اصطلاح معروف بگنجانید تا بیشترین بهره بری را از وب سایتتان داشته باشید و رضایت بازدید کننده را نیز کسب کنید.

در واقع این یک اصل در طراحی وب سایت است که نیازهای کاربر همیشه بر خواسته های مدیر و صاحب وب سایت مقدم است.

همگام سازی با موبایل یا رسپانسیو بودن سایت

به دلیل گستردگی استفاده از تلفن های هوشمند امروزه و در عصر حاضر بازاریابی از طریق موبایل به سرعت در حال پیشرفت است در صورتی که وبسایت شما با تلفن های همراه همگام سازی شده باشد و قابل نمایش باشد ارائه خدمات شما به مشتریان سریع تر و با کیفیت تر انجام می شود. البته لازم است بدانید که این روزها گوگل یکی از اولویت های اصلی خود را در رتبه بندی سایت ها همین رسپانسیو بودن سایت قرار داده است. پس به این نکته توجه زیادی داشته باشید.

سرعت بارگذاری بالا وب سایت

سرعت بارگذاری و لود شدن وب سایت شما تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد چرا که وقتی بازدید کنندگان وارد یک وب سایت می شوند وقت اضافی ندارند که منتظر بمانند مطالب با سرعت پایین و به صورت دست و پا شکسته بارگذاری شوند در نتیجه وب سایت را ترک می کنند و آمار بازدید آن سایت پایین خواهد آمد.
در نتیجه بهتر است سرعت بارگذاری مطالب سایتتان را بالا ببرید تا هم مخاطبان بیشتری را جذب کنید و هم در موتورهای جستجو گوگل به عنوان اولین پیشنهاد و اولین گزینه به چشم بیایید.

تصاویر در طراحی سایت

یکی از موارد مهم در طراحی وب سایت استفاده از عکس ها و گرافیک های جذاب و زیبا است که بازدیدکنندگان را بیش از پیش به سایت شما جذب می کند به علاوه اگر شما در بین محتواهای وب سایت تان از عکس یا گرافیک استفاده نکنید متن تان برای کاربران بسیار کسالت آور و کلافه کننده خواهد بود.به نوعی می توان گفت وجود عکس و گرافیک در بین متن ها روحی تازه به طراحی می بخشد و حال و هوای وب سایتتان را عوض می کند.

در پایان مطلب باید یک نکته را در نظر داشته باشیم که برای موفقیت در هر کاری نیاز به تلاش و صبر است و نباید در میان راه از هدف دست کشید امید است این مطب برای شما مفید فایده واقع شود و به ارتقا شما کمک کند.

گروه انفورماتیک کیان تک با سابقه طراحی سایت در مشهد همواره سعی داشته مطالب و موضوعات مفید در طراحی سایت را برای شما مخاطبین محترم ارائه نماید.