محتوای با کیفیت چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم

محتوای با کیفیت چیست و چطور باید این محتوا را بنویسیم ؟ کیفیت یک محتوا تاثیر بسیار زیادی بر دیدگاه کاربران وب سایت دارد به گونه ای که محتوا بی کیفیت و کپی شده باعث افزایش نرخ پرش وب سایت می شود و در مرحله بعد باعث پایین آمدن رتبه و جایگاه آن در گوگل خواهد شد، به علاوه تمام این زیان ها و آسیب رسیدن ها به کسب و کار، گوگل نیز وب سایت هایی که از مطالب دیگر وب سایت ها کپی برداری می کنند را به سختی جریمه می کند. همانطور که در مطلب قبلی ‌به ‌روز رسانی محتوا و تاثیر آن در سئو را بررسی نمودیم در ادامه به بررسی کیفیت محتوا خواهیم پرداخت.

چطور یک محتوا با ارزش بنویسیم ؟

این مورد برای یک کسب و کار اینترنتی از هر چیزی بدتر است. محتوا با کیفیت بر خلاف محتوا بی کیفیت و کپی شده باعث افزایش نرخ تبدیل وب سایت شما و رضایت کاربرانتان می شود در نتیجه تمام این اتفاقات گوگل هم شما را قابل اعتماد می بیند و در موتور های جستجوی آن به عنوان پیشنهاد اول ظاهر می شوید به علاوه تمام موارد تولید محتوا نقش بسیار مهمی در سئو سایت ( بهینه سازی سایت ) دارد و همچنین از این نکته غافل نشوید که کیفیت مناسب یک محتوا باعث ترغیب شدن کاربران برای ماندن بیشتر در سایت و سرک کشیدن به بخش های متنوع آن و کاهش نرخ پرش خواهد شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم راهکار هایی برای تولید و تشخیص محتوای با کیفیت و مناسب را به شما معرفی کنیم و اینکه محتوای با کیفیت چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم.

نرخ پرش : نرخ پرش به تعداد اشخاصی گفته می شود که وارد صفحه ای از سایت می شوند،‌ و بدون انجام هیچ interaction ( اثر متقابل، تعامل) آن را ترک می کنند.

نرخ تبدیل: نرخ تبدیل یاConversion Rate به معنای تعداد افرادی است که در بین تمامی مخاطبان و کاربران وب سایت شما یا کسب و کارتان، هدف مورد نظر (برای مثال : خرید محصولات، ورود به وب سایت، دانلود خبرنامه و… ) را انجام می‌دهند.

محتوای با کیفیت چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم ؟

برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم، مراحلی را برای شما تشریح خواهیم کرد.

تولید محتوا به صورت خلاقانه

تولید محتوا با کیفیت و کاربر پسند نیاز به بهره گیری خلاقیت وایده های نو دارد، چرا که در نوشتن محتوا برای وب سایت باید حوصله و دقت به خرج داد تا نتیجه کار خاص و منحصر به فرد به نظر برسد و وب سایت شما بیش از پیش به چشم بیاید و اگر بدون حوصله و فقط با کپی کردن مطالب وب سایت های دیگر محتوا بنویسید این را بدانید که علاوه بر پیشرفت نکردن و جا ماندن از رقبا جریمه شدنتان هم توسط گوگل حتمی است چرا که الگوریتم پاندا در گوگل محتوا های تکراری را شناسایی کرده و از دور رقابت شما را حذف خواهد کرد، همچنین جریمه سنگینی را هم روی دستتان خواهد گذاشت.

محتوای با کیفیت چیست

حال اشاره ای کنیم به الگوریتم پاندا: الگوریتم پاندا در لیست شناخته‌ شده‌ ترین الگوریتم‌های گوگل قرار دارد و مسئولیت آن چک و بررسی کیفیت محتواها و سنجش میزان رضایت کاربران و مخاطبان از مطالب و محتوا های قرار گرفته در صفحات وب سایت شما است.

در رابطه خود با کاربران اعتماد و صمیمیت ایجاد کنید

ایجاد اعتماد در مشتریان و کاربران وب سایت تاثیر بسیاری بر پیشرفت کسب و کار شما دارد. البته که برای دست یابی به اعتماد مشتریان باید کارهای زیادی انجام داد چرا که کاربران اعتمادشان را خرج یک وب سایت که تنها راه ارتباطی با آن به واسطه لینک و فاقد نماد اعتماد الکترونیکی است، نمی کنند. در این بخش چند راه حل به شما ارائه میدهیم برای اثبات اینکه شما به عنوان یک شخص در دنیای واقعی سایت را اداره می کنید، البته باید در نظر داشت که این اثبات شدن شما به گوگل به عنوان یک شخص حقیقی بر دیدگاه کاربران هم تاثیر بسیاری دارد چرا که راحت تر از قبل می توانند به شما اعتماد کنند .

حال این راهکار ها چیست ؟

استفاده از عکس های واقعی در وب سایت

افزودن لوکیشن دفتر کار به نقشه گوگل

استفاده از عکس تیم کاری در بخش درباره ما

قابلیت نمایش نظرات مشتریان و میزان رضایت آنها

با توجه به نکات ذکر شده می توانید اعتماد کابران خود را بیشتر نمایید.

ایجاد فضای مناسب برای راحتی کاربران

اگر می خواهید کاربران تمامی محتوا شما را بخوانند باید سعی کنید بستر و فضای مناسبی برای راحتی آنها فراهم آورید برای اینکار باید ساختار متن و واژگانی را که در تهیه متن نقش دارند مورد بررسی قرار دهید و موارد لازم را اصلاح کنید.

به عنوان مثال از جملات طولانی استفاده نکنید، سر تیتر و پاراگراف های جذابی به متن اضافه کنید، از کلمات دشوار استفاده نکنید و…

دستیابی به کلمات کلیدی و کلید واژه های مناسب

برای تولید یک محتوا که از نظر کاربران کیفیت بالایی داشته باشد نیاز دارید مطلب را به گونه ای ارائه دهید که اطلاعات مورد نیاز کاربران در آن جای گرفته باشد و در مرحله بعد برای دستیابی به لیست نیازمندی های کاربران باید کلمات کلیدی و کلید واژه های مناسب را بیابید چرا که آنها به شما کمک می کنند تا موضوعاتی را که کاربرانتان در جستجوی آنها هستند را بیابید و در رابطه به آنها تولید محتوا کنید.

وب سایت تان را بروز نگه دارید

شمابه عنوان صاحب یک کسب و کار از زمانی که وب سایت تان را ایجاد کردید نسبت به مشتریان تان تعهد دارید بنابراین این مورد جز وظایف شما است که وب سایت تان را به روز نگه دارید و محتوا های جدید داخل وب سایت تان بارگذاری کنید یا اینکه مطالب قبلی را بازنویسی و ویرایش کنید تا با این کار هم به مشتریان و هم به گوگل ثابت کنید شما وب سایتی فعال و پویا دارد و برای نظرات و بازخورد آنها ارزش قائل هستید.

گروه انفورماتیک کیان تک همواره در تلاش هست تا بتواند طراحی سایت و بهینه سازی سایت (سئو سایت) را بصورت جامع و کاملی برای مشتریان و مخاطبین خود ارائه نمایید و در راستای این امر مهم همواره سعی داشته تا محتواهای بروز و آپدیت شده در اختیار آنها قرار دهد. امید است تا با ارائه طراحی سایت در مشهد و سئو سایت بهترین ها را برای شما رفم بزنیم.