طراحی سایت و نقش آن در تجارت الکترونیک

طراحی سایت و نقش آن در تجارت الکترونیک موضوعی که امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه علم تغییرات قابل ملاحظه ای در طراحی سایت بوجود آورده است. این مسئله که باعث تغییر محیط تجارت الکترونیک از فضایی محصول گرا به فضایی اجتماعی و مشتری مدار شده است.

طراحی سایت و نقش آن در تجارت الکترونیک

تاثیرات طراحی سایت بر تجارت الکترونیک

شاید در ذهن شما سوالات زیادی از قبیل تاثیرات طراحی سایت بر تجارت الکترونیک شکل بگیرد که در این مطلب سعی ما این است که به تمام سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده است پاسخ دهیم. در حال حاضرکه اکثر کسب و کارها به صورت اینترنتی است و مشتریان برای خرید یک محصول ابتدا در موتور های جستجو گوگل  به دنبال آن می گردند اگر طراحی سایت شما بر اساس اصول و قواعد باشد در مرحله اول به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و در بین وب سایت های ممتاز گوگل به چشم مشتری می آید.

البته که طراحی سایت تجارت الکترونیک به گونه ای که در صفحه اول موتور های جستجو موبایل مشتریان قرار بگیرد کار آسانی نیست و نیاز به فرد متخصص در این حرفه را دارد . تمامی حرفه های کاری قواعد و نکات خود را دارند و حرفه طراحی سایت هم از این قاعده مستثنی نیست به همین منظور در این مطلب چند مورد از نکات مهم در طراحی سایت برای شما عزیزان گردآوری شده است.

طراحی سایت و نقش آن در تجارت الکترونیک

سرعت بارگذاری صفحات

تا  حد امکان باید سرعت بارگذاری صفحات بالا باشد چرا که این موضوع علاوه بر اهمیت داشتن برای کاربران سایت برای موتور های جستجو گوگل هم قابل اهمیت است و یکی از معیار های رتبه بندی در میان رقبای شماست و اولویت با سایت هایی است که سرعت بارگذاری صفحات آنها بالا است .

محتویات سایت

محتویات و مطالب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بسزایی در  بازدید سایت می گذارد مطالب یک سایت باید واقعی باشند  و دارای جذابیت برای مخاطب، همچنین از گذاشتن مطالب تکراری و خسته کننده باید به شدت پرهیز کرد چرا که باعث افت سایت می شوند .

امکانات طراحی

این مورد بسته به نوع سازمان و اهداف آن می باشد. البته برای طراحی سایت تجارت الکترونیک چند مثال زده شده است که همه آنها به طور کلی قابلیت سفارشی سازی و اختصاصی شدن را دارند. (اسلاید نمایشی، گالری تصاویر فروشگاه اینترنتی داخل سایت، نقشه گوگل، سیستم امار گیری دقیق سایت، معرفی کامل محصولات و … )، اگر شما در شهر مشهد ساکن هستید و قصد طراحی سایت در مشهد را دارید باید تمامی اصول سئو رو مطابق معرفی موقعیت خود در مپ گوگل نیز انجام دهید.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

اگر سایت شما از همان اول طبق اصول سئو راه اندازی شده باشد و با الگوریتم های موتور های جستجو کاملا سازگار باشد نتیجه این کار باعث شناسایی آسان تر سایت برای موتور های جستجو و در انتهای کار رتبه بندی راحت تر یک سایت می شود. طراحی سایت و نقش آن در تجارت الکترونیک یکی از موضوعاتی است که این روزها بیشتر مورد توچه کاربران قرار گرفته است.