رفع پیغام this connection is untrusted در فایرفاکس

رفع پیغام this connection is untrusted در فایرفاکس

تا به حال بسیاری از دوستان براشون پیش آمده که بعد از آپدیت یا عوض کردن ویندوز و نصب ویندوز جدید در مرورگر فایر فاکس زمان باز کردن سایت هایی که با //: https شروع میشه مثل گوگل و یاهو و فیسبوک و …..و هر سایتی که با https شروع می شود این پیغام را مشاهده می کنند.

This connection is untruted

و فکر می کنند این مشکل مربوط به سایت می باشد در حالیکه این مشکل ربطی به سرور سایت نداشته و مربوط به سیستم عامل شما می باشد برای رفع این مشکل باید آنتی ویروس خود را باز کنید در قسمت تنظیمات (setup) آن وارد شوید این مسیر را دنبال نمایید.

۱:Enter advanced setup
۲:Web and email
۳:Protocol filterin
۴: ssl
و گزینه do not scan SSl protocol را انتخاب و  ok کنید.

anti virus

با انجام موارد گفته شده احتمالا دیگر به این مشکل بر نمیخورید و این پیغام را مشاهده نخواهید کرد، البته اگر باز هم با این پیام مواجه شدید تاریخ و ساعت سیستم خودتان را آپدیت نمایید تا مشکل کاملا در سیستم شما حل شود.

امیدوارم توضیحات برای شما دوستان عزیر واضح و کامل باشد.

در صورتیکه میخواهید برای رفع پیغام this connection is untrusted در فایرفاکس خود غیر فعال نمایید می توانید بصورت زیر نیز عمل نمائید.

۱- بر روی گزینه i Understand the Risk کلیک کنید.

۲- سپس گزینه Add an Exception را کلیک کنید تا پنجره بعد باز شود.

۳- در کادر باز شده ابتدا بر روی کادر کلیک کرده سپس وقتی گزینه Confirm Security Exception فعال شد، آن را کلیک نمایید تا گواهی SSL برای مجوز دادن به سایت Yahoo نصب گردد.

پیغام this connection is untrusted در مرورگر Chrome  و با پیغام The site’s security certificate is not trusted نمایان می شود و سپس با کلیک بر روی دکمه Proccess anyway  از پیغام عبور کنید.

پیغام this connection is untrusted نیز در مرورگر IE یا اینترنت اکسپلورر به شکل زیر و با پیغام There is a problem with this website’s seurity certificate نمایان می شود با کلیک بر روی گزینه Continue to this website)not recommended) از پیغام عبور کنید.

توصیه می کنم که از مرورگر Internet Explorer در این موارد استفاده نکنید.