نکات مهم در طراحی سایت، برای گسترش کسب و کار شما

نکات مهم در طراحی سایت، گسترش کسب و کار شما – قسمت اول

نکات مهم در طراحی سایت، برای گسترش کسب و کار شما

طراحی سایت چقدر اهمیت دارد؟

در نظر داشته باشید که به منظور جلب اعتماد مشتری باید سایتی حرفه ای طراحی کنید زیرا زمانیکه سایت ظاهری قابل اعتماد داشته باشد بازدیدکنندگان و مراجعین بیشتری خواهید داشت. طراحی سایت با هزینه کم در واقع نوعی هدر رفتن هزینه های شما محسوب می گردد. در این مقاله نکاتی رو مطرح می کنیم که در طراحی سایت شما بسیار موثر و مفید می باشد :

دامنه مناسب انتخاب نمایید

دامنه همان آدرس اینترنتی شما می باشد. تمامی افرادی که می خواهند در دنیای مجازی برای خودشان سایت طراحی کنند باید ابتدا نامی را بعنوان دامنه انتخاب نمایند. بهتر است که دامنه شما با نام شرکت شما یا در واقع کسب و کار شما در دنیای مجازی همخوانی داشته باشد. در واقع انتخاب دامنه مناسب در معرفی شما بسیار مناسب می باشد. دامنه خود را طوری انتخاب نمایید که کاربران به محض دیدن نام دامین شما، متوجه کار شما شوند و اینکه شما چه خدماتی را ارائه می دهید. اگر بتوانید دامنه خود را کوتاه تر انتخاب نمایید بسیار بهتر است. برای اینکه نام شرکت خود را برند کنید بهترین راه این است که دامنه را با نام شرکت مطرح کنید مثلا : سایت دیجی کالا فروش کالا را در سایت خود بصورت برند در نام دامنه مطرح کرده و این یعنی برند شدن از طریق نام دامنه ، بسیاری از دامنه ها بعد از برند شدن در ذهن باقی می مانند به همین خاطر انتخاب نام دامنه بسیار مهم می باشد. پیشنهاد میکنم در انتخاب نام دامنه سایت خود عجله نکنید و کمی بیشتر بر روی آن فکر کنید.

نکات مهم در طراحی سایت، برای گسترش کسب و کار شما

صفحه اصلی سایت خود را زیبا طراحی نمایید

مهمترین صفحه در سایت شما صفحه اصلی سایت می باشد. این صفحه اولین صفحه ای است که بازدید کننده آن را مشاهده می کند. پس سعی کنید این صفحه را بگونه ای طراحی نمایید که تاثیر خوبی روی بازدیدکنندگان سایت شما داشته باشد. در این صفحه سعی کنید اطلاعاتی در مورد خودتان به بازدیدکننده بدهید و اینکه چه خدماتی و یا محصولاتی را ارائه می کنید. رنگبندی های مناسبی برای این صفحه در نظر بگیرید و سعی کنید برای این صفحه تصاویر مناسبی قرار دهید تا بازدیدکنندگان زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند.

صفحه درباره ما

در صفحه درباره ما سعی کنید اطلاعات بیشتری را در مورد کسب و کار خود به مشتری نشان دهید. سعی کنید هر مطلبی را که به نظرتان برای مشتریان مفید است در این صفحه قرار دهید. داشتن نقشه و وجود آدرس شما در آن نقشه، نمای حرفه ای به سایت شما می دهد و کسب و کار شما را بزرگ جلوه می دهد.

اگر دفتر فیزیکی ندارید می توانید از اطلاعاتی که به نظر بازدیدکنندگان شما جالب است استفاده کنید. بعنوان مثال سوابق کاری خود را مطرح نمایید. مطالب خود را بصورت کوتاه و خلاصه مطرح کنید.

صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما یکی از مهمترین صفحات در طراحی سایت شما محصوب می گردد. این صفحه را طوری طراحی نمایید که بازدیدکنندگان و مشتریان بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار نمایند. شماره تماس و ادرس ایمیل خود را طوری قرار دهید که به راحتی به چشم بازدیدکنندگان بیاید. از گذاشتن تبلیغات در این صفحه خودداری نمایید تا نظر بازدیدکنندگان بیشتر بروی مطالب این صفحه باشد و از موضوع اصلی سایت خارج نشوند.

تبلیغات سایت باید ۲۵% از کل مطالب سایت شما را تشکیل دهد.

در بسیاری از سایت ها مشاهده شده که به غیر از تبلیغات هیچ چیز دیگری در آن وجود ندارد. تبلیغات بیش از حد در طراحی سایت، بازدیدکنندگان را از ادامه دیدن سایت شما منصرف می کند. از طرفی کسب و کارها برای موفقیت خود به تبلیغات هم نیاز دارند پس اگر از تبلیغات در سایت خود استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که تبلیغات سایت شما ۲۵% کل مطالب را تشکیل دهد.

نکات مهم در طراحی سایت، برای گسترش کسب و کار شما

از تصاویر متحرک، فیلم ها و فایل های صوتی که به صورت خودکار پخش می شوند، استفاده نکنید

انیمیشن ها و فایل های صوتی آزار دهنده و مزاحم هستند. چه طور فردی به مطالعه مطالب سایت شما تمرکز کند وقتی متن ها متحرک هستند؟ متحرک بودن تصاویر هیچ نکته مثبتی ندارد، فقط تمرکز بازدیدکنندگان را از بین می برد. در نظر داشته باشید که سایت را برای خودتان طراحی نمی کنیدو باید برای کسانی طراحی کنید که قرار است از آن استفاده کنند. پس اگر فایل صوتی و یا تصویری در سایت خود دارید، طوری قرار دهید که بازدیدکننده هر وقت که مایل است آن را پخش کند. و این فایلها و تصاویر متحرک مزاحم بازدید کنندگان سایت شما نباشد.

از تصاویر پشت زمینه در طراحی سایت خود استفاده نکنید.

گذاشتن تصاویر پشت زمینه در طراحی سایت، اصلا حرفه ای بودن سایت شما را مطرح نمی کند بلکه زمان لود شدن سایت شما را پایین می اورد و اصلا جایز نیست.

در این مقاله یکسری نکات مهم در طراحی سایت، برای گسترش کسب و کار شما را مطرح کردیم امیدواریم که توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم.