نبایدها در طراحی سایت (بخش دوم)

در مقاله اول این بحث مواردی از اشتباهاتی را که نباید در طراحی سایت و سئو سایت انجام داد مطرح کردیم. در ادامه به نبایدها در طراحی سایت می پردازیم:

تدارک ندیدن برنامه بازاریابی اینترنتی برای طراحی سایت

برای پیشرفت در هر کاری در مراحل اولیه نیاز به سرمایه گذاری و زمان می باشد. توسعه وب سایت نیز از این مقوله برخوردار می باشد. با صرف زمان و هزینه و پیگیری مداوم است که وب سایت شما نتایج خوبی را در اینده نزدیک خواهد داشت. لازم است بدانید که روشهای مختلفی برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد. برای مرحله اول یک بانک ایمیل بسیازید و از روشهای مختلف آن را غنی کنید. در وب سایت خود تبلیغات رایگان قرار دهید و در این مورد با یک کارشناس سئو سایت صحبت کنید. تبلیغات کلیکی از دیگر مواردی است که میتواند شما را در کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجوگر یاری نماید. کارشناس سئو سایت، وب سایت شما را برای موتورهای جستجوگر قوی معرفی میکند.

نبایدها در طراحی سایت

نبود ابزار مناسب برای بررسی بازخورد وب سایت

داشتن ابزار آمارگیری بر روی وب سایت به شما این امکان رو میدهد که اطلاعات بازدیدکنندگان سایت خود را بررسی نمایید. با این روش شما از افزایش ترافیک وب سایت خود اطلاع می یابید و برنامه ریزی های لازم در این زمینه را انجام می دهید. برای برقراری ارتباط با مخاطبین خود یک فرم ارتباط با ما بسیازید تا کاربران براحتی بتوانند با شما ارتباط برقرار نمایند. این مسئله یکی از نبایدها در طراحی سایت می باشد.

تطابق وب سایت شما با انواع مرورگرها

حتما در هنگام وب گردی در نت با این مشکل مواجه شدید که پیغامی به شما نشان داده شده که پلاگین مناسب آن صفحه را نصب کنید تا بتوانید صفحه مورد نظر را ملاحظه نمایید. این مسئله باعث می شود که بسیاری از کاربران و مخاطبان وب سایت خود را از دست بدهید، پس سعی کنید از تکنولوژی های جدیدی استفاده نمایید که در طراحی سایت لازم است تا همه قادر به دیدن وب سایت شما باشند. از تصاویر و ویدئوهای پرحجم استفاده نکنید و سعی نمایید خود را با سرعت نت مخاطبان وفق دهید.

گمراه کردن مخاطبان سایت

سایت شما باید دارای مجموعه ای از مشخصات باشد. از این مشخصات می توان به شفاف و قابل درک بودن سیستم های هدایت گر (navigation)، موقعیت یکسان لینک ها در صفحات مختلف و تعبیه منو خانه(home) در تمامی صفحات اشاره کرد. مواردی که کاربر را سر در گم می کند باعث دور شدن کاربران از سایت می شود را باید تا حد امکان از طراحی سایت حذف کرد.

برقراری ارتباط از طریق سایت با مخاطبان وب سایت

سعی کنید در طراحی سایت روشی بسیار روان و ساده برای ارتباط با مخاطبان وب سایت تان و نیز در ارتباط بودن آنها با شما در نظر بگیرید. اطلاعات تماس خود را با دسترسی ساده در تمامی صفحات قرار داده و زمینه برقراری ارتباط آسان و متنوع را برای کاربر فراهم آورید.