سازگاری با مرورگرها در طراحی سایت

سازگاری با مرورگرها در طراحی سایت

در طراحی سایت باید به این نکته مهم توجه داشت که سازگاری با مرورگرها در طراحی سایت در نظر گرفته شود. شما تنها با یک مرورگر رو به رو نیستید و بایستی وب سایت را به گونه ای طراحی کنید که قابلیت نمایش در تمامی مرورگرها را داشته باشد. همانطور که می دانید کاربران زیادی سرتاسر دنیا در فضای اینترنت حضور دارند و از جمله مرورگرهایی که کاربران از آن استفاده می کنند اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و همچنین نت اسکیپ، اپرا می باشد. از بین ده ها مرورگری که به عنوان استاندارد شناخته شده اند و از استاندارهای w3c پیروی می کنند مرورگر گوگل کروم بیشترین درصد استفاده کاربری را به خود تعلق داده است. سازگاری با مرورگرها در طراحی سایت یکی از نکات بسیار مهم در طراحی سایت می باشد.

جدول زیر نشان دهنده این تفاوت درصدها می باشد که در سال ۲۰۱۵  انجام شده است.

  گوگل کروم ۴۳٫۷۵٪  فایر فاکس ۱۸٫۷۶٪
 سافاری ۹٫۹۲٪   اینترنت اکسپلورر ۸٫۲۷۱۱٪
  اینترنت اکسپلورر  ۶/۷/۸ ۶٫۹۴   اینترنت اکسپلورر۳٫۸۳۱۰٪
 اینترنت اکسپلورر۳٫۴۹٫۹٪   اوپرا ۱٫۳۵٪

باید توجه داشت که با استفاده از دست نمی توان تمام مشکلات کدنویسی را از بین برد، همانطور که نمی توان تمامی مشکلات کدنویسی را به دلیل دستی بودن آن دانست! شما باید برای رفع برخی از مشکلات html به سراغ نرم افزار های ویراستاری بروید. اولین پیشنهاد ما نرم افزار Dreamweaver می باشد زیرا این نرم افزار بهترین انتخاب می باشد همچنین در استفاده از این ویراستار باید توجه داشته باشید که به کارگیری این نرم افزار بصورت لایه می باشد. بهتر است که از نرم افزار فرانت پیج تا حد امکان در طراحی وب سایت خود استفاده نکنید زیرا این ویراستار به دلایلی، سرعت لود وب سایت را پایین می آورد و همینطور که پیش از این به این مطلب پرداختیم که پایین بودن سرعت لود وب چه تاثیر منفی بر وب سایت دارد بهتر است توصیه ما را جدی بگیرید و تا حد امکان از ویراستارهای جایگزین استفاده کنید.

شیوه نامه های با اینکه شیوه نامه ها بیشتر اوقات به خوبی کار می کنند اما یک امر مطلق وجود ندارد و ممکن است این صفحات به درستی و به طور کامل نمایش داده نشوند.
فلش اگر قصد اضافه کردن سبک به یک صفحه وب را دارید بهترین انتخابی که دارید فلش می باشد.اما نیازی نیست تمام صفحات وب سایت خود را با فلش بسازید زیرا در اینصورت مرورگرهای نابینایان و اکثر دستگاه های دستی که فلش را پشتیبانی نمی کنند برای بازدید از وب سایت شما دچار مشکل می شوند. برای سازگاری با مرورگرها در طراحی سایت بهتر است که از فلش استفاده نکنیم زیرا بسیاری از مرورگرها فلش را پشتیبانی نمی کنند.
لینک های گرافیک
با اینکه این لینک ها فوق العاده می باشند اما همانند فلش ها متاسفانه برای مرورگرهای دستی قابل نمایش نمی باشند.