سئو سایت چیست

seo_2سئو سایت چیست؟

جهت بهبود و افزایش بازدید وب سایت شما توسط موتورهای جستجوگر فرآیندی به نام سئو یا بهینه سازی سایت وجود دارد که از کلمات موجود در صفحات سایت شما تا برقراری ارتباط با دیگر صفحات ارتباط برقرار نماید.  امروزه برای تبلیغات سایت خود بهترین راه سئو یا بهینه سازی سایت شما می باشد. با سئو سایت شما میتوانید به صورت رایگان برای خود توسط موتورهای جستجوگر تبلیغات نمایید. در واقع میتوان گفت که ۸۵ درصد از مردم در زمان جستجو فقط نتایج صفحه اول گوگل را بررسی می نمایند، پس بهترین راه این است که در صفحه اول گوگل خود را معرفی نمایید.

چرا سایت ما به بهینه سازی نیاز دارد؟

بخش زیادی از ترافیک اینترنتی از طریق موتورهای جستجو پرکاربرد تجاری مثل گوگل، یاهو و بینگ به سمت وب سایت ها فرستاده می شوند. در ضمن شبکه های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک ها نیز می توانند باعث ارجاع بازدیدکننده به سایت شما باشند، اما موتورهای جستجو روش اولیه ی هدایت اکثر کاربران اینترنت می باشند. لازم است که وب سایت شما فراهم کننده ی محتویات، خدمات، محصولات و اطلاعات باشد. پس بهترین راه این است که محتویات سایت شما در پایگاههای اطلاعاتی شاخص گذاری شده باشد تا از طریق ارتباط کاربران با موتورهای جستجوگر بتوانید از طریق وب سایت خود کسب درآمد داشته باشید.

سئو سایتچرا موتورهای جستجوگر فقط با بهینه سازی شما میتوانند شما را پیدا کنند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند ، اما هنوز به کمک نیاز دارند. اکثر موتورهای جستجو همیشه در پی بهبود تکنولوژی هستند تا بتوانند عمیق تر وب سایتی خاص را بررسی نمایند و نتایجی بهتر را به کاربر ارائه دهند. به هر حال، محدودیتی برای چگونگی عملکرد موتورهای جستجو وجود دارد.

حرکات اشتباه می تواند منجر به پنهان یا دفن سایت شما در نتایج یک موتور جستجو شود که قابلیت رؤیت شدن آن را به حداقل می رساند. اینترنت محیطی است که همه روزه به شدت در حال رقبابت در آن هستند،

بنابراین شرکت هایی که فرایند سئو را برای سایت خود در پیش بگیرند از برتری در جذب بازدید کننده و مشتری برخوردار می باشند. سئو سایت یکی از مهمترین نکات در طراحی سایت می باشد.

پرسش از موتور جستجو (Search Query)

لغاتی که کاربران در قسمت جستجو وارد می کنند. این لغات به شدت ارزشمند می باشد. تجربه نشان داده است که حجم ترافیک می تواند باعث موقعیت یک سازمان و یا نابودی آن سازمان باشد. بازدید کنندگان هدفمند و از پیش تعیین شده به یک وب سایت می توانند بیش از هر شاخه ی دیگر بازاریابی و تبلیغاتی برای آن وب سایت تبلیغات، درآمد و اطلاع رسانی را فراهم آورند.

آیا خودمان می توانیم سایت خود را بهینه کنیم؟
سئو بسیار پیچیده و زمانبر می باشد، اما بسیاری از مردم می توانند نکات پایه ای آن را به سادگی درک کنند، حتی میزان کمی از اطلاعات در این زمینه می تواند تفاوت بزرگی را بدنبال داشته باشد. در بهترین حالت می توان گفت: آموزش سئو رایگان و در اینترنت نیز موجود است. در دنیای اینترنت مقالات زیادی در مورد این علم پنهان موجود هست.