راههای افزایش سئو و سرعت سایت

راههای افزایش سئو و سرعت سایت

معرفی راههای افزایش سئو و سرعت سایت

در این مقاله سعی داریم به شما راههای افزایش سئو و سرعت سایت را ارائه نماییم که با به کارگیری آنها با کمترین زحمت می توانید به نتیجه برسید و کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهید. همانطور که می دانید سایت بدون سئو نمی تواند ارزش چندانی داشته باشد زیرا امکان کسب و کار موفقی ندارد پس اگر برای سئو سایت خود تا به حال اقدامی نکردید همین الآن دست به کار شوید.

در زیر راههای افزایش سئو و سرعت سایت را به شما پیشنهاد می دهیم:

بک لینک

همانطور که در مقاله های قبلی اشاره کردیم یکی از راه های مناسب سئو ایجاد پیوند و لینک کردن با سایت های بزرگ می باشد که سبب ارتقای رنک شما می شود به عبارتی دیگر میزان لینک های که به سایت شما وارد می شوند ملاک است. خب در لینک کردن سایت ها برای شما محدودیت هایی وجود دارد به طوری که شما اگر قصد خریداری لینک داربد بیش از دو لینک نمی توانید خریداری کنید و همچنین برای فروش لینک به سایت هایی با رنک پایین گوگل به شما اجازه فروش بیش از هفت لینک را نمی دهد و چنانچه که شما از این محدودیت سرپیچی کنید گوگل شما را جریمه می کند و رنک سایت شما را سه الی چهار رده کاهش می دهد. از مهمترین راههای افزایش سئو  میتوان از بک لینک ها نام برد.

از محتوا تکراری هیچ وقت استفاده نکنید

اگر می خواهید گوگل مطالب سایت شما را ایندکس کند لازم است مطالب خود را متفاوت از سایت های دیگر در وب سایتتان قرار دهید. همینطور به این نکته توجه کنید که در صورت کپی پیست کردن مطالب سایت های دیگر کسی که ضرر می کند شما هستید زیرا گوگل به دلیل محتوا تکراری شما را شناسایی می کند و این در سایت شما تاثیر منفی می گذارد.

به اهمیت بالا محتوا توجه کنید

محتوا به صورت مستقیم با مخاطبان و بازدیدکنندگان شما ارتباط ایجاد می کند. پس به شدت از استفاده محتوای پایین در سایت خود بپرهیزید زیرا این امر سبب از دست رفتن کاربران شما می شود. یکی از مهمترین راه های افزایش سئو و سرعت سایت توجه و اهمیت به محتوای سایت می باشد. همانطور که قبلا گفتیم محتوای سایت را برای کاربران خود بنویسید.

در دسترس بودن سایت

برای در دسترس قرار گرفتن سایتتان در موتورهای جستجو لازم است از کلمات کلیدی و توضیحات مناسب برای مطالب وب سایت خود استفاده نمایید.

متاتگ ها

متاتگ ها از نقش مهمی برخوردارند و در کدنویسی تعریف می شوند. پس توجه به متاتگ ها برای سایت با اینکه امروزه هنوز گوگل به آن توجهی نکرده است لازم می باشد و همچنین امروزه متا تگ ها مورد توجه یاهو و بینگ می باشند و احتمال می رود که روزی یکی از معیارهای گوگل نیز باشند.

بهینه سازی سرعت سایت

پلاگین: هرچیزی استفاده بیش از حد متعادلش سبب بروز مشکل می شود و استفاده  بی رویه از فایل ها و پلاگین ها در سایت نیز سبب بروز مشکل می شود و از سرعت وب سایت کاسته می شود. پس حد تعادل را رعایت کنید تا رضایت کاربران را همراه داشته باشید.

تصاویر بزرگ را بردارید:
درست است که استفاده از عکس تاثیر مثبتی در ذهن کاربران دارد و سبب می شود نکات زیادی از یک عکس برداشت شود اما استفاده از عکس بیش از حد بزرگ سرعت وب سایت را پایین می آورد . پس پیشنهاد می دهیم از عکس بجای متن استفاده نکنید و این دو را در کنار هم داشته باشید. همانطور که در مقاله بهینه سازی تصاویر سایت نیز اشاره کردیم بهتر است که تمامی تصاویر دارای توضیحات باشند و حجم تصاویر کمتر از ۱۰۰kb باشد.
برنامه نویسی کارامد:
پیشنهاد می دهیم از کدهای کوتاه استفاده کنید و در سایت خود به برنامه نویسی سایت، قالب و سیستم مدیریت محتوا توجه بسزایی داشته باشید.