اصول اولیه سئو قبل از طراحی سایت

اصول اولیه سئو قبل از طراحی سایت یکی دیگر از مقالاتی است که برای شما  مطرح می کنیم. هر اندازه وب سایتی که طراحی می کنید زیبا باشد موتورهای جستجوگر، نمیتوانند وب سایت شما را پیدا کنند و شما برای اینکه موتورها جستجوگر بتوانند سایت شما را ایندکس کنند بایستی از بهینه سازی سایت خود هنگام طراحی سایت غافل نشوید.
در این مقاله سعی داریم اصول اولیه سئو قبل از طراحی سایت را مطرح نماییم تا شما پیش از اینکه سایتتان را آپلود کنید آنها را رعایت نمایید.

 آدرس (url) با استفاده از کلمات کلیدی

برای اینکه موتورهای جستجو بتوانند از روی آدرس هر صفحه که بیان کننده محتوا و لینک های مهم وب سایت می باشد به محتوای سایت شما پی ببرند بایستی از کلمات کلیدی با کاربرد خط تیره بین آنها در url های صفحات وب سایتتان به کار ببرید.

متاتگ عنوان، متاتگ توضیحات و سرتیترها H1   تا  H6

عنوان صفحات یکی از معیار های گوگل جهت بهبود رنک وب سایت  می باشد پس به اهمیت عناوین وب سایت خود توجه داشته باشید. متاتگ عنوان صفحات وب سایت بایستی دارای کلمات کلیدی و متفاوت بایکدیگر باشند. به شما پیشنهاد می دهیم برای اینکه بتوانید سایت خود را برای کاربران خود قابل نمایش کنید از کلمات کلیدی در بخش توضیحات سایتتان که  محدود به ۱۵۰ کارکتر می باشد استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه به موتور جستجوگر گوگل کمک کنید و گوگل در یافتن سایت شما با سرعت پیش برود از تگ های H1  (این تگ در هر صفحه تنها یک بار بایستی به کار برود) استفاده از تگ h2 برای مطالب پیوست شده به سایت به کار می رود.

استفاده از تگ Alt برای محتواهایی که از flash استفاده می نمایند

اگر این نکته را در صورت فلش بودن سایت خود رعایت نکنید مشکلات است که به سراغ شما می آیند و سایت شما این امکان را که موتور جستجوگر بتواند آن را ایندکس کند از دست می دهد. یکی از اصول اولیه سئو قبل از طراحی سایت استفاده از تگ Alt برای محتواهایی است که از فلش استفاده می کنند.

نصب گوگل آنالیتیک

شما می توانید با نصب گوگل آنالیتیک از چگونگی ورود کاربران وب سایتتان و همچنین صفحاتی که مورد بازدید آن ها قرار گرفته است مطلع شوید. پس نصب این ابزار بسیار پراهمیت می باشد و یکی از اصول اولیه سئو قبل از طراحی سایت می باشد که وجود آن برای وب سایت ضروری است.

نقشه سایت‌ XML

برای به وجود آوردن نقشه سایت به صورت xml پیشنهاد می کنیم پس از ثبت نام در Google Webmaster Tools از ابزار ساده و پرکاربرد XML Sitemap Generator در سایت خود بهره ببرید و اینگونه وب سایت خود را به راحتی به گوگل بشناسانید.

جلوگیری از اشتباهات دسترسی

برای پیش گیری از هرگونه خطایی در دسترسی موتورهای جستجو به تمام صفحات وب سایتتان دو راه را به شما پیشنهاد می دهیم.

ـ این یک امر لازم است که شما صفحات قدیمی سایت خود را از طریق   redirects301 به صفحات جدید وب سایتتان دایرکت کنید.

ـ پیشنهاد دیگری که ما برای شما داریم تغییر صفحه خطای ۴۰۴ وب سایتتان  با استفاده از لوگو و لینک های مهم سایت می باشد که کاربران از دسترسی به دیگر صفحات شما محروم نمانند.

به همه روبات ها اجازه دسترسی بدهید

برای اینکه موتورهای جستجو وب سایت شما را ایندکس کنند شما همچنین باید به روبات های موتورهای جستجو اجازه دهید که به وب سایتتان دسترسی داشته باشند و برای این کار می توانید از فایل robot.txt استفاده کنید.

برند سازی در شبکه های اجتماعی

به شما پیشنهاد می کنیم در شبکه های اجتماعی محبوب مردم عضویت داشته باشید و با فعالیت در این شبکه ها ترافیک سایت خود را بالا ببرید و از این طریق رنک سایت شما توسط موتورهای جستجو بهبود بخشیده می شود.