تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئوتاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

برای جذب بیشتر کاربران سایت و افزایش تعداد بازدید از صفحات می توان روشهای مناسبی برای کسب رتبه های بهتر در سایت الکسا و افزایش فروش را فراهم ساخت. اگر سایت شما براساس اصول طراحی و بازاریابی پیاده سازی شده باشد باید بتوان چند درصد از بازدید کنندگان سایت را به مشتری تبدیل کرد. به نظر بنده شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در به دست آوردن بازدید و بالا بردن رتبه الکسا سایت دارند.
دکمه های اتصال به شبکه های اجتماعی در سایت علاوه بر افزایش بازدیدکننده سایت می تواند موجب ارتباط متقابل و دوطرفه با مشتریان گردد.
هدف ما از قراردادن این دکمه ها چیست؟
در کجای سایت باید قرار گیرند؟
چه انتظاری از این شبکه های اجتماعی داریم؟
هریک از این شبکه های اجتماعی بر سئو سایت و موفقیت یافتن در موتورهای جستجو تاثیرگذار بوده ولی استفاده همزمان از آنها می تواند نتایج معکوسی داشته باشد. قرار دادن چندین دکمه در سایت که به این شبکه ها اجتماعی متصل می شوند باعث می شود که کاربران روی هیچکدام از آنها کلیک نکنند و ارزش و اعتبار کمی برای این شبکه ها قائل شوند. بنابراین بهتر است تنها یک یا دو گزینه را با توجه به محتوای سایت و مشتریان خود انتخاب کنید.
شبکه اجتماعی توییتر
در میان شبکه های اجتماعی ، توییتر سریعترین راه ارتباط با مخاطب است. با این شبکه اجتماعی می توانید سایت خود را بروز نگه دارید و بازدیدکنندگان بسیاری را به آن هدایت نمایید. با اتصال سایت خود به توییتر مشتریان شما به سرعت می توانند مطالب جدید را دنبال نمایند. با توجه به نوع کاربرانی که در این شبکه اجتماعی حضور دارند این شبکه بیشتر مناسب سایتهای خبری یا سایت هایی با نوشته های کوتاه مانند اخبار، جوک، sms و طنز می باشد.
شبکه اجتماعی فیسبوک
با توجه به اینکه کاربران زیادی در این شبکه هستند و امکانات فراوانی که این سایت برای شرکت ها در نظر گرفته مانند ارسال همزمان متن و نوشته، ویدئو وبخش نظرات قوی استفاده از این شبکه اجتماعی در سایت می تواند تاثیر زیادی بر جذب بازدیدکنندگان به سایت، ایجاد ارتباط دوطرفه و بهینه سازی داشته باشد و تقریبا برای هر سایت و در هر زمینه فعالیتی مناسب است.
امکاناتی مانند لایک و share در این شبکه اجتماعی فرصت مناسبی برای معرفی شما از طریق کاربران و مشتریان به دوستان آنها و گسترش دامنه فعالیت سایت شما ایجاد کرده است.
شبکه اجتماعی لینکداین
سایت لینکداین بعنوان مرجعی تخصصی و کاری در میان شبکه های اجتماعی است
شبکه اجتماعی لیندکداین LikedIn گزینه مناسبی برای ارتباط میان تجارت ها و یا شرکت ها و همچنین متخصصین هر زمینه با شرکت های فعال در آن ایجاد کرده است. این شبکه اجتماعی برای سایت شرکت های تجاری و صنعتی مناسب بوده و ارتباط با دیگر همکاران و متخصصان فعال در زمینه کاری مشخصی را مهیا میکند. همچنین فعالیت در آن می تواند برای جذب نیروهای جدید و همکار به شما کمک کند.
شبکه اجتماعی گوگل پلاس
این شبکه اجتماعی و استفاده از دکمه گوگل پلاس بیشترین کاربرد را در سایت های ایرانی داشته و به محبوب ترین انتخاب برای ارتباط با مشتریان تبدیل شده است. تاثیر فعالیت در این شبکه اجتماعی بر بهینه سازی و سئو سایت با توجه به ارتباط مستقیم آن با گوگل بیش از دیگر گزینه ها بوده و همچنین در بسیاری از جستجوها که در موتورهای جستجو صورت می گیرد میتواند به نتایجی از این صفحات دست یافت.
فعالیت در هر یک از شبکه های اجتماعی مطمئنا بر موفقیت شما و جذب بازدیدکنندگان بیشتر تاثیر خواهد داشت ولی تمرکز بر یک یا دو گزینه مناسب و صرف انرژی خود بر آنها مسلما نتیجه بهتری خواهد داشت. در این میان می توانید از شبکه های اجتماعی داخلی مانند کلوب نیز غافل نشده و با توجه به زمینه فعالیت خود برای ارتباط با مخاطبان از آنها بهره بگیرید. در این مقاله تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو را برای شما کاربران محترم مطرح نمودیم.