آموزش HEO

آموزش HEO

آموزش heo مقاله یی که برای شما کاربران محترم ارائه می دهیم. در نمای ابتدایی سایت اگر هدر بخش زیادی را به خود اختصاص دهد، باعث هدر رفت مناطق کلیدی بالای صفحه، در وب سایت ما خواهد شد، پس در طراحی سایت به این مسئله توجه ویژه نماییم.
پس بهتر است اندازه ای مناسب برای آن در نظر بگیریم، اندازه ای در حدود یک / هفتم نمای اولیه سایت، تا بتوانیم از سایر فضای بالای سایت از آن استفاده نماییم.
ما می توانیم با مراجعه به نمونه پروژه های طراحی سایت و مشاهده آنها، به صورت تجربی با این مقیاس آشنا شویم.
همچنین در طراحی سایت خود در انتخاب رنگ های مناسب برای هدر، در جلب نظر و جذب مخاطب به تماشای آن دقت نماییم.

مفهوم جدیدی از طراحی سایت می باشد. مفهومی که از تجربه ی طراحان سایت و متخصصان روان شناسی وارد تخصص طراحی سایت شده است.برای داشتن HEO بهتر و بهینه سازی گرافیکی سایت برای جذب مخاطبان نکاتی را باید رعایت کنیم.

نکاتی موثر در HEO عبارتند از:

طول عناصر صفحه
خلاصه مطالب
انتخاب فونت ها
انتخاب رنگ ها
چیدمان صفحه و صفحه آرایی
انتخاب هدر مناسب
درج تاریخ برای اخبار و مطالب

تاریخچه HEO چیست؟

امروزه در ایران بسیاری از طراحان سایت به این نکته توجه ندارند که چیدمان صفحه و رنگ و فونت قلم ها نیز می تواند در سئو سایت آنها موثر باشد و باعث جذب بیشتر مخاطبان و ماندگاری آنها در سایت هایشان شود. امری که امروزه بسیاری از طراحان سایت های خارجی آن را رعایت می نمایند، اما تعداد اندکی از شرکت های طراحی سایت داخلی از جمله شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا در کشورمان این اصول و قواعد را رعایت می نمایند و به بهینه سازی طرح و قالب سایت ( یا HEO) در کنار بهینه سازی سایت یا سئو سایت مشتریان خود اهمیت می دهند.

مفهوم HEO روز به روز در کنار مفهوم سئو افزایش یافت و امروزه به عنوان یکی از اصول طراحی سایت در جهان شناخته می شود؛ که باید بیشتر توسط طراح گرافیکی وب سایت مورد توجه قرار گیرد و در مرحله بعد توسط طراح سایت، که سایتی با جذب مخاطب نسبت به نگارش مطالب خود داشته باشیم.

تفاوت SEO و HEO چیست؟

مفهومی است که امروزه در علم طراحی سایت معرفی شده و به نکات نمایشی سایت برای کاربران و جذب نگاه آنها به سایت می پردازد.در حالی که سئو مربوط به محتوا و ارتباط محتوا مطالب سایت با هم و بهینه سازی سایت ها از لحاظ ساختار مطالب می پردازد.
البته در صورت رعایت هر دو مفهوم SEO و HEO در کنار هم در مراحل طراحی سایت، ما می توانیم به بهینه سازی سایت دست پیدا کنیم، که نکته ی رقابتی بین شرکت ها در تجارت الکترونیک می باشد.

چیدمان صفحه در HEO چیست؟

در مبحث HEO سایت ها، یکی دیگر از نکات مهم در بهبود آن، و جذب نظر کاربران و مخاطبان، بحث چیدمان صفحه و یا همان صفحه آرایی می باشد.

متخصصان و روانشناسان معتقدند که بسیاری از مردم در نمای اولیه وب سایت هایی که زبان آنها لاتین و سبک نوشتن آنها از چپ به راست است، تصویر اولیه آنها به صورت حرف F انگلیسی می باشد.

در سایت هایی که زبان نوشتاری آنها فارسی و عربی می باشد و سبک نوشتاری آنها از راست به چپ می باشد، فکوس اولیه آنها به صورت F برعکس می باشد.

نکات موثر در HEO سایت چیست؟

ما می توانیم نکات زیادی را در طراحی سایت خودمان رعایت نماییم که در HEO سایت ما تاثیر گذار باشد و باعث جذب مخاطب نسبت به مطالب ما شود. اما چند نکته اصلی و کلیدی وجود دارد، که تاثیر زیادی در جذب کاربران و مخاطبان نسبت به طراحی سایت ما می شود.

این نکات عبارت اند از:

طول عناصر صفحه
خلاصه مطالب
انتخاب فونت ها
انتخاب رنگ ها
چیدمان صفحه و صفحه آرایی
انتخاب هدر مناسب
درج تاریخ برای اخبار و مطالب

آموزش طراحی سایت در مشهد