نکاتی برای داشتن وب سایت کاربرپسند

 tips-for-having-user-friendly-website

نکاتی برای داشتن وب سایت کاربرپسند

یکی از مهمترین نگرانی های مدیران سایتها جذب و نگه داشتن کاربران در سایت می باشد. در این مقاله نکاتی برای داشتن وب سایت کاربرپسند را ارائه می نماییم. این مسئله به قدری مهم است که موتورهای جستجو مخصوصا گوگل الگوریتم های خود را تغییر داده و به بررسی سطح رضایت کاربران پرداخته است. در اینجا چند مورد از مواردی که باعث رضایت کاربران و توجه آنها به سایت شما می شوند را مطرح می کنیم :

همسطح کاربران خود باشید

 یکی از نکات برای داشتن وب سایت کاربرپسند همسطح بودن شما با کاربران خود می باشد. برای اینکه کاربران را به سایت خود جذب کنید باید خود را همسطح با کاربرانتان مطرح کنید، سعی نکنید که خود را در سطح بالاتری نسبت به کاربران سایت مطرح نمایید. کاربران جذب سایتهایی می شوند که مدیرانی از میان کاربران داشته باشند در این حالت فکر میکنند که کاربر یک دوست برای آنهاست نه بهره بردار از سایت، نمونه این گونه سایتها سایت فیس بوک را میتوان مطرح نمود. مدیران این شبکه اجتماعی از روز اول در کنار کاربران سایت خود بودند. در نقطه مقابل این سایت میتوان گوگل را مطرح کرد.

از کاربران خود درخواست اشتراک کنید

سایتهایی که کاربران خود را تشویق می کنند تا در مورد آنها نظر بدهند و پیشنهادات و انتقادات سایت را مطرح کنند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. از پیشنهاداتی که دریافت می کنید قدردانی کنید و به تولید محتوا بپردازید تا نظر کاربران سایت خود را به سمت خود بیشتر جلب نمایید و در نتیجه به اظهار نظر بپردازید.

در وب سایت خود بحث ایجاد کنید

بهتر است بدانید گوگل از وب سایتهایی استقبال می کند که محتوای سایتشان را بروز می کنند و هر چند وقت یکبار که اسپایدر برای بررسی و ایندکس مطالب وارد سایت می شود با مطالب جدید روبرو شود و مطالب جدیدی را ایندکس کند. بنابراین با داشتن بحث در وب سایت خود باعث ایندکس بهتر در محتوای سایت خود خواهید شد. کاربران وب سایتهایی را دوست دارند که محتواهای جدید و بروز را داشته باشند و در واقع پویا باشند.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

امروزه فیسبوک و توییتر، اینستاگرام و لینکدین و … نقش بسیار مهمی در گسترش اطلاعات دارند. استفاده از این شبکه ها در حال افزایش می باشد. اگر به دنبال بک لینک هستید لازم است که بدانید این شبکه های اجتماعی از پیچ رنک بالایی برخودارند.

سایت خود را با تمامی مرورگرها تست کنید

با آمدن مرورگرهای جدید همانند گوگل کروم و فایر فاکس امروزه استفاده از اینترنت اکسپلورر کمتر شده ، برای اینکه کاربران سایت خود را راضی نگه دارید قالب سایت را با تمامی مرورگرها سازگار کنید.

در وبسایت خود تبلیغات قرار ندهید

در نظر داشته باشید که اگر لود یک سایت از ۵ ثانیه بیشتر طول کشید در حال از دست دادن کاربران وب سایت خود هستید. باید بدانید که برای رضایت کاربران سایت خود و داشتن سئو (بهینه سازی) قویتر باید سرعت لود سایت خود را افزایش دهید. موتورهای جستجوگر گوگل اهمیت زیادی به سرعت بارگزاری سایت ها می دهند بنابراین در وب سایت خود تبلیغات قرار ندهید تا سرعت سایت شما کاهش پیدا نکند.

خبرهای سایت خود را منتشر کنید

بسیاری از کاربران دوست دارند از خبرهای وب سایت شما آگاه باشند. شما با انتشار اخبار وب سایت خود در سایت برای کاربران خود اهمیت ویژه ای قائل هستید و آنها متوجه این موضوع خواهند شد که شما سایت را برای آنها ساخته اید.

comments

گپ و گفتگو در سایت خود راه اندازی کنید

با راه اندازی انجمن در وب سایت خود بهتر می توانید با کاربران ارتباط برقرار کنید.

با کاربران خود صادق باشید

بسیاری از وب سایتها برای جذب کاربران بیشتر آمار بازدید دروغین در سایت خود قرار می دهند، من پیشنهاد میکنم با روشهای دروغین کاربران خود را جذب نکنید چون اگر کاربران متوجه این دروغ ها شوند از شما تصویر ذهنی بدی به خاطر می سپارند.

در این مقاله سعی کردیم نکاتی برای داشتن وب سایت کاربرپسند را به شما عزیزان ارائه نماییم. امیدوارم مطالب مفید و مورد استفاده باشد.