تاثیر طراحی سایت بر تجارت و ارتباط

 trade and its impact on development

تاثیر طراحی سایت بر تجارت و ارتباط

اغلب افراد زمانی که واژه طراحی سایت به گوششان میرسد تصوری که از آن دارند ظاهری زیباست که گرافیست ماهری پشت آن است اما باید توجه داشته باشید که ظاهر به تنهایی برای موفقیت شما کافی نیست و این تجارت و ارتباطات در کنار طراحی سایت زیبا است که سبب موفقیت شما خواهد شد.

آنچه که تاثیر بسزایی در اعتبار سایت شما دارد طراحی موفق است. اگر کاربر حس کند که وب سایت شما اعتبار و امنیت دارد این یک قدم بزرگ در طراحی وب است و در اینجا کاربر حتی حاضر است مشخصات شخصی و دیدگاه خود را به اشتراک بگذارد. به طور خلاصه شما باید در کنار صرف زمان برای کسب مهارت در زمینه گرافیک زمان بیشتری را صرف تجارت و ارتباطات اینترنتی سایت خود بکنید.

ecommerce

اشاره ای مختصر به برخی از عوامل که سبب موفقیت شما می شود :

 نام تجاری موفق

این است که تصویری به یاد ماندنی از سایت شما در ذهن کاربر ایجاد شود.

لازمه نام تجاری موفق سه چیز می باشد: ۱- لوگو ۲- تگ لاین ۳- سئو

titleلوگو

طراحی لگوی خاص که نمانگر قدرت طراحی باشد و همچنین انتخاب مکان مناسبی برای نمایش آن در وب امری مهم است زیرا لوگوست که نماد هویت یک تجارت می باشد.

تگ لاین

این مورد می تواند نقش به سزایی در تامل مخاطب نسبت به محصول و سرویس و تجارت شما داشته باشد.

سئو

سئو یا بهینه سازی سایت یکی از مهمترین عوامل موفقیت شما در طراحی سایت می باشد و باید توجه داشت که در کنار ترقی روش های طراحی سایت الگوریتم موتور های جستجو هم متفاوت با دیروزشان هستند و برای سئو سایت باید به تمامی این عوامل توجه داشت.

اگر می خواهید طراحی سایت موفق در کنار سئو داشته باشید به موارد زیر توجه داشته باشید :

۱٫طراحی ریسپانسیو: استفاده بیشتر از دیوایس های موبایل را براحتی میتوان حس کرد و برای همین بهتر است که از طراحی سایت ریسپانسیو با هدف رفع نیاز های کاربران این دیواییس ها را استفاده کنید.

۲٫سرعت لود شدن: سرعت لود شدن صفحه شما برای مخاطب بسیار مهم است و کاربر به ندرت وقت میگذارد تا صفحه باز شود و آن را می بندد و نه تنها تاثیر منفی بر روی مخاطب دارد بلکه بر روی سئو هم تاثیر منفی دارد و شما باید تمامی عواملی که سرعت وب را پایین می برند از بین ببرید.

نقش طراحی سایت در برقراری ارتباطات

داشتن یک رابطه خوب با کاربر یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در طراحی سایت است. همانطور که در اول مقاله اشاره کردیم طراحی سایت به گرافیک و ظاهر زیبا سایت خلاصه نمی شود و مولفه دیگری که مهم است ارتباط زیبا با کاربر است که سبب می شود مخاطبان بیشتری از وب سایت بازدید کنند. برخی از راههایی که شما را در برقراری ارتباط یاری میکنند به شرح زیر است:

عناوین

انتخاب عنوان مناسب و دارای قدرت جذب مخاطب نقش به سزایی در بازدید مخاطبان از وب سایت شما دارد. همچنین داشتن یک عنوان توانمند برای سایت موتور های جستجو را به سمت سایت شما جذب می کند و آنها در معرفی سایت به کاربر به وب سایت شما اولویت می دهند و رتبه سایت شما از نظر جستجو ارگانیک بهبود پیدا می کند.

متن ها

متونی که در وب سایت شما موجود است (تیتر ها، محتوا و ..) یکی از عواملی است که کاربران را به وب سایت شما هدایت می کند.

رسانه ها

شما با کمک رسانه ها می توانید  با صرف زمان کمی مطالب فراوانی را به اشتراک بگذارید. در اینجا لازم است به هماهنگی رسانه ها (عکس ها و ویدئو ها  ..) با سایر مولفه های طراحی سایت توجه داشته باشید.

آیکون ها

آیکون ها علاوه بر ایجاد زیبایی موجب شکل گیری یک ذهنیت کلی و سریع برای مخاطب می شود

صفحات کلیدی

این صفحات به عنوان نکته مهم و آخر طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است.  صفحه معروف خطای ۴۰۴ در این دسته از صفحات قرار می گیرید این صفحه نیز باید با سایر صفحات رابطه داشته باشد.

طراحی وب سایت هم از نظر تجاری و هم از نظر برقراری ارتباط نقش بسزایی ایفا می کند پس توصیه می شود برای رسیدن به هدف خود زمان و هزینه بیشتری صرف کنید. به این نکته توجه داشته باشید که طراحی سایت ظهور یک تجارت موفق می باشد و هم می تواند منجر به نابودی یک تجارت شود. وب سایت اولین راهی است که می توان ار طریق آن با مشتری های احتمالی وب سایت ارتباط برقرار کرد. این روزها دیگر مشتریان از شما کارت نمیخواهند و آدرس وب را از شما دریافت می کنند.