نکات طراحی فروشگاه اینترنتی

نکات طراحی فروشگاه اینترنتی

نکات طراحی فروشگاه اینترنتی

امروزه بسیاری از فروشگاه ها در دنیای مجازی طراحی می شوند، در طراحی یک سایت اینترنتی باید تمامی معیارهای فروش اینترنتی را در نظر بگیرید. طراحی وب سایت اینترنتی با طراحی سایتهای دیگر متفاوت می باشد. فروشگاه اینترنتی باید جذاب تر و سازمان یافته تر نسبت به وب سایتهای دیگر باشد. در این مقاله نکات طراحی فروشگاه اینترنتی را برای شما مطرح می نماییم.

خصوصیاتی که یک فروشگاه های اینترنتی باید داشته باشد:

ظاهر گرافیکی زیبا تا کاربران حین خرید اینترنتی روحیه خوبی را پیدا کنند

اطلاعات کافی در خصوص صاحبان سایت ارائه دهید تا کاربران از وب سایت شما اطمینان حاصل نمایند

سایت شما باید به گونه ای باشد که استفاده از سایت برای همگان راحت باشد، در واقع سایت خود را کاربرپسند طراحی نمایید تا خریداران شما به سمت رقبایتان نروند.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه های اینترنتی پیچیده، از روشهای متفاوتی استفاده می کنند تا بهترین محصولات انتخاب شده را برای ارائه به مشتریان نشان دهند این محصولات، برای هر مشتری نسبت به مشتری دیگر متفاوت می باشد و به اصطلاح فروشگاه برای هر مشتری خصوصی می باشد. در فروشگاه اینترنتی بیشتر از یک محصول ارائه می شود. افزایش محصولات بر پیچیدگی وب سایت نیز می افزاید.

طراحی فالب فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی، شامل طراحی قالب نیز می باشد. یکی از مهمترین موضوعات آنست که چه جایی از صفحه را بازدید کننده در نگاه اول خواهد دید. تحقیقات زیادی روی این موضوع صورت گرفته است. اکثر این تحقیقات نشان داده که در سایت های انگلیسی، قسمت وسط سمت چپ بعلاوه وسط صفحه و در سایت های فارسی ، قسمت وسط سمت راست بعلاوه وسط صفحه اولین جایی هستند که نگاه های بازدید کننده را به خود جلب می کنند.
با استفاده از این روش، طراحان وب سایت تلاش می کنند تا مسیر حرکت چشمان بینندگان را به سمت خود جلب کنند درست همانند همان کاری که یک شیرینی فروش، با بوی شیرینی اینکار را انجام می دهد. یک طراح حرفه ای فروشگاه اینترنتی، بخوبی می داند چه طرحی را طراحی کند تا نگاه ها را بسوی خود معطوف کند.
چنانچه قصد دارید تا فروشگاه اینترنتی را باز کنید یا قبلا چنین فروشگاهی را دارا می باشید، اطمینان حاصل کنید که مبانی فروش آنلاین و اینترنتی را بخوبی می دانید. در این مقاله سعی کردیم نکات مهم برای طراحی فروشگاه اینترنتی به شما عزیزان ارائه معرفی کنیم.