مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت

مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت

مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت

دنیای بزرگ و وسیع طراحی سایت را میتوان به بک گالری هنری تشبیه کرد که برای ورود هزینه ای نمی خواهد و واضح است که هنرمندان می توانند به آن ورود داشته باشند و در اینجا هنرمندان همان طراحان سایت هستند و هرکدام روش خاص خود را دارند و متفاوت با یکدیگرند. پس نمی توان همه آن ها را تایید کرد زیرا برخی از آن ها تنها براساس سلیقه پیش می روند.
شما باید به این نکته توجه داشته باشید که هنر تان نزد هر یک از مشتریان متفاوت باشد و از اشتباهاتی که پراکنده شدن توجه کاربران از محصولات و خدمات شما را به همراه دارد بپرهیزید.

در این مقاله قصد داریم به پنج تکنیک از مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت بپردازیم:

استفاده از رنگ هایی  که برای چشم آزاردهنده است

استفاده از رنگ هایی که بیش از حد تیره اند یا بیش از حد روشن هستند در طراحی سایت امری غلط می باشد و شما باید به مشتریان خود که وب سایتی برایشان طراحی می کنید این نکته را گوشزد کنید و آن ها را قانع کنید حتی اگر سایت را برای حرفه ای می خواهند که بنظر رنگ هایی روشن یا بالعکس رنگ هایی تیره می طلبد این کار در طراحی سایت اشتباه می باشد، به عنوان مثال سایتی که دارنده آن در کار سنگ قبر است لزومی ندارد از رنگ های تیره در طراحی سایتش استفاده شود. و استاندارد رنگ هایی که در وب سایت استفاده می شود سه رنگ می باشد و نباید بیش از سه رنگ در طراحی سایت به کار برد.

استفاده از موسیقی های پس زمینه در طراحی سایت

این که یک آهنگ در وب سایت مدام تکرار شود یکی از منفی ترین نکته هاست چه برسد که با باز کردن صفحه جدید و کلیک کردن این موسیقی از ابتدا تکرار شود پس به شدت از این نکته بپرهیزید.

مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت اشتباهات املایی

یکی از بدترین ترفندهای مزاحم در طراحی سایت اشتباهات املایی و دستوری و همچنین نگارشی مربوط به علامت گذازی هاست! به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه این مشکل را در مطالب خود رفع کنید در کامپیوتر خود دکمه بررسی املایی را بفشارید و در صورت وجود مشکل آن را تصحیح کنید. پس توصیه می شود قبل از اینکه هر متنی را در وب سایت خود قرار دهید از درست بودن آن حتما مطمئن شوید.

اندازه فونت

بهتر است در طراحی سایت خود از سایز معمولی فونت همراه با رعایت نشانه گذاری به موقع استفاده کنید و اینگونه است که کاربران با سایت شما ارتباط برقرار می کنند. اما در غیر اینصورت شما کاربران را از این احساس راحتی محروم می کنید به طوری که با استفاده از حروف بزرگ، کاربران احساس می کنند حروف درحال فریاد زدن و یا با استفاده از حروف کوچک دید کاربران نسبت به شما این است که شما دائم درحال نجوا کردن هستید. پس سعی کنید با به کار بردن سایز معمولی فونت در وب سایت خود احساس راحتی کاربران را همراه داشته باشید.

استفاده از لینک های چشمک زن و pop up

در طراحی وب سایت خود از استفاده از لینک های چشمک زن و پاپ آپ ها خودداری کنید زیرا بودن این آیتم ها در وب سایتتان برای کاربران ایجاد مزاحمت می کند و در نتیجه آن ها حس اعتمادشان نسبت به وب سایت شما را از دست می دهند. این مسئله یکی از مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت می باشد.