تهیه مطلب برای سایت طراحی شده

مطلب برای سایت طراحی شده

تهیه مطلب برای سایت طراحی شده

بعد از طراحی سایت باید به فکر تهیه مطلب برای سایت طراحی شده باشیم. این که شما بدانید آیا وب سایتی که می خواهید طراحی کنید در بازاریابی کاربری را دارد امری لازم است و شما باید پیش از ٱن که سایتتان را طراحی کنید این نکته را بررسی نمایید.

در این مقاله ما طرح هایی را به شما پیشنهاد می دهیم تا بتوانید به هدف خود برسید همچنین این راهکار ها را براساس جنبه های مختلف بازاریابی برای شما دسته بندی کردیم تا هرچه بیشتر این کار برای شما آسان تر شود.

خدمات مشتریان

ـ شما باید همیشه به این نکته در تمام مراحل طراحی سایت توجه داشته باشید که مخاطب شما چه می خواهند.

ـ در وب سایت خود بخشی را به عنوان بخش help برای کاربران قرار دهید و به کاربران این امکان را بدهید تا از طریق تماس تلفنی یا ایمیل و .. با شما ارتباط برقرار کنند تا شما راهنمایی و کمک های مورد نیازشان را در اختیارشان قرار دهید.

ـ همیشه توجه داشته باشید که کاربر به چه چیزی احتیاج دارد و آن را به کاربران سایتتان ارائه دهید.

ـ کار خود را بی توقف پیش ببرید و ببنید از شما چه اطلاعاتی خواسته است!

ـ برای وب سایتتان قوانین را به صورت بی ابهام تعیین کنید و این قوانین برای خودتان که دارنده سایت هستید و کاربرانتان لازم الاجرا باشد و پیروی از آن برای همه یکسان باشد.

– تهیه مطلب برای سایت طراحی شده

ـ کارکنانی برای خود قرار دهید که به صورت دائم آنلاین باشند و در صورت وجود مشکل برای کاربران سایتتان برای آنها  راهنمایی های لازم را انجام دهند.

ـ همچنین پیشنهاد می کنیم در سایتتان بخشی را جهت پاسخ های سوالات مکرر کاربران قرار دهید تا ابهام کاربران در این سوالات از بین برود و شما مجبور نشوید هربار این سوالات تکراری را برای کاربران پاسخ دهید.

ـ برای جذب و تشویق کاربرانتان به تحقیق و پرسش میتوانید در سایتتان بخشی موسوم به خدمات مشتریان قرار دهید.

چگونه می توان افراد را به کار و تجارت با خود اشتیاق بخشید؟

معرفی محصولات و خدمات

معرفی مهمترین عناصر کار

یکسانی اولویت های شما با اولویت های مشتریانتان

ایجاد امکان جستجو در سایت

به کاربران خارج از کشور هم توجه داشته باشید و user-friendly برای ایجاد این امکان که آن ها هم از سایتتان استفاده کنند طراحی کنید.

نظم بخشیدن به محتوا

نظم بخشیدن محتوا یا (information design) از بخش هایی نظیر جداکردن و مشخص کردن مطالب تشکیل شده است و این یک هنر است که شما بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید و برای کاربر این امکان را فراهم کنید که به راحتی محتوا وب سایت شما را ببیند.

چه کاری باید انجام دهیم؟

پیش از این به این نکته اشاره کردیم که باید خواست بازدیدکنندگان را همیشه مدنظر داشت و در هنگامی که اطلاعات سایتتان را طراحی می کنید آن را معیار کار خود قرار دهید.

دراینجا به نکاتی که شما برای رسیدن به این آگاهی باید آن ها را رعایت کنید اشاره می کنیم

  • استفاده از عنوان های کوتاه و بدون ابهام
  • مشخص کردن بخش های محصولات و خدمات و اطلاعات جنبه های فنی وب سایت، روابط عمومی و بازاریابی
  • کاری کنید که با یک کلیک کاربران به مطالب دسترسی پیدا کنند

طراحی گشت و گذار(navigation design)

شما بایستی در سایتتان ابزاری را برای کاربران فراهم کنید تا بتوانند به کمک آن در سایت شما به مطلبی که می خواهند دسترسی پیدا کنند. شما می توانید فلش ها و دکمه هایی که دسترسی به بخش ها مختلف را برای کاربران آسان می کند به کار ببرید. لازم است بدانید تهیه مطلب برای سایت طراحی شده بسیار مهمتر از طراحی سایت می باشد. بنابراین قبل از اینکه اقدام به طراحی سایت کنید به این نکته توجه کنید. تولید محتوا سایت در سئو مهمترین بخش را در بر می گیرد.

در اینجا به موارد پیشنهادی ما برای طراحی گشت و گذار در سایت توجه کنید:

ـ  رعایت یکسانی ابزارها و علائم

ـ از کاربران بیش از حد انتظار نداشته باشید و برای آن ها محتویات منو را به صورت کامل قرار دهید

ـ سادگی و واضح بودن در طراحی سایت را رعایت کنی