روز جهانی زمین و بازی گوگل

روز جهانی زمین و بازی گوگل

روز جهانی زمین و بازی گوگل، گوگل به مناسبت روز جهانی زمین مسابقه ای در زمینه شناسایی حیوان درون شما برگزار می کند و بر اساس سوالاتی که می پرسد حیوان درون شما را شناسایی می کند. عجیبه نه!!! تا به حال در مورد روز جهانی زمین و بازی گوگل شنیدید؟

برای این کار کافیست عبارت زیر را در گوگل سرچ کنید:

Earth Day quiz

برگزاری این مسابقه را از دو جنبه می توان بررسی کرد :

موضوع اول: سرگرمی، رسانه اجتماعی با قابلیت بالای ویروسی شدن

موضوع اول بحث سرگرمی است، انسانها از دو جنبه به چنین مطالبی علاقمند هستند. در درجه اول هر انسانی دوست دارد در مورد خودش صحبت کند و چنین مسابقاتی به صورت ویروسی با سرعت بسیار بالایی بین مردم پخش می شوند و تعداد بسیار زیادی در آنها شرکت خواهند کرد. چنین اقدامی را دقیقا چند روز پیش شرکت مایکروسافت با راه اندازی سایتی که سن و جنسیت افراد را حدس می زد انجام داد.

آدرس این سایت : www.how-old.net است.

چنین مواردی شدیدا قابلیت ویروسی شدن را به همراه خواهند داشت و به سرعت رشد می کنند. در واقع هر آنچه یک رسانه اجتماعی موفق باید داشته باشید در این دو موردی که شرکتهای مایکروسافت و گوگل راه اندازی کرده اند رعایت شده است.

روز جهانی زمین و بازی گوگل

موضوع دوم : جمع آوری اطلاعات

عقیده جمع آوری اطلاعات از طریق بازی، بحث جدیدی نیست و اولین بار نیست که شرکت گوگل چنین ایده ای را اجرایی می کند. در سالهای قبل گوگل یک بازی اینترنتی بر روی تصاویر راه اندازی کرد و از کاربران درخواست کرد که اشیا داخل تصویر را تشخیص دهند و امتیاز کسب کنند. افرادی که اشیاء مشترک را تشخیص می دادند امتیاز بیشتری می گرفتند.

در گوگل اول باشیم

اما ماجرا فقط یک بازی ساده نبود، گوگل با استفاده از این بازی توانست پایگاه داده بسیار مناسب برای جستجوی تصاویر ایجاد کند و نتایج جستجوی تصاویر خود را بهبود داد. به عنوان مثال اگر شخصی در یک تصویر تشخیص می داد که گل سرخ وجود دارد، گوگل این اطلاعات را ذخیره می کرد و به افرادی که به دنبال گل سرخ بودند، آن تصویر را نمایش می داد.

پس از این اقدام گوگل سایت ها و نرم افزارهای زیادی با هدف جمع آوری اطلاعات اقدام به بازی سازی کردند، بسیاری از سایت های غیراخلاقی با استفاده از این موضوع توانستند از انرژی جمعی افراد داخل اینترنت استفاده کنند و سیستم های پیچیده اطلاعاتی را ایجاد نمایند.

موضوع بازی حیوان درون نیز از جنس همین گونه بازی ها می باشد. در واقع گوگل با راه اندازی این بازی به دنبال شناسایی خصوصیات روانشناسی و درونی شما می گردد، این کار با استفاده از اکانت گوگلی که شما دارید، انجام می شود و خصوصیات رفتاری شما با این روش شناسایی خواهد شد.

روز جهانی زمین و بازی گوگل

گوگل برای بهبود نتایج جستجوی خود نیاز مبرمی به علایق و نیازهای تک تک افراد دارد، قبل از موضوعاتی مثل موقعیت مکانی و مفهوم عبارات مختلف را از طریق الگوریتم هایی مانند الگوریتم لوکال که نوع پیشرفته آن در حال حاضر در آمریکا و استرالیا با عنوان الگوریتم کبوتر اجرا می شود و الگوریتم مرغ مگس خوار اجرایی کرده است. همچنین گوگل هر سال کتابچه ای منتشر میکند که در آن رفتارهای مردم کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار می دهد.

از طرف دیگر گوگل با افزودن بخشی با عنوان تاریخچه تمام عباراتی که شما جستجو می کنید را ذخیره می کند و بر همان اساس به شما نتایج بهتری در جستجو خود نمایش می دهد. بنابراین برای نمایش بهترین نتیجه جستجو، مواردی مانند مکان شما، علایقی که دارید و مفهوم عبارتی که جستجو می کنید اهمیت زیادی دارند و اجرای چنین تست های روانشناسی می تواند به بهبود نتایج گوگل کمک نماید. در این مقاله روز جهانی زمین و بازی گوگل را مطرح نمودیم.