انکر تکست چیست و تاثیر آن بر سئو سایت

anchor-text-impact-on-seo

 

انکر تکست چیست و تاثیر آن بر سئو سایت چگونه است؟ انکر تکست کلمه ای است که قابلیت کلیک کردن داشته باشد. در بسیار از مرورگرهای جدید این قسمت بصورت آبی رنگ مشخص می شود. لازم است بدانید انکر تکست بهینه سازی شده تاثیر زیادی بر روی سئو محتوای سایت شما می گذارد.

گروه انفورماتیک کیان تک یکی از تخصصی ترین مجموعه های طراحی سایت و سئو سایت می باشد. در این عبارت کلمه طراحی سایت و سئو سایت در مشهد به عنوان انکر تکست در متن قرار گرفته است.

در جمله ی بالا به چند نکته اشاره کردیم :

۱. به کلمه طراحی سایت و سئو سایت لینک داده شده است.

۲. لازم است بدانید که علت اینکه ما این دو کلمه را در متن خود برجسته (bold) قرار داده ایم این است که ربات های موتورهای جستجوگر به این دو کلمه توجه بیشتری داشته باشند.

لازم است بدانید که موتورهای جستجوگر به کلماتی که به نوعی از محتوا جدا شده باشند توجه خاصی دارد و توجه آنها به این صورت است که چگالی آن کلمه را در کل متن مورد بررسی قرار می دهند و اگر از کلمات طراحی سایت و سئو سایت استفاده بهینه ای شده باشد به آن کلمه امتیاز مثبت می دهند و این مورد باعث می شود که شما در کلمات مطرح شده نسبت به دیگران بالاتر باشید.

لازم است که بدانید استفاده نادرست از انکر تکست باعث می شود اسپایدر به آن بعنوان اسپم نگاه کند. حتما به کلماتی که لینک میدهید توجه داشته باشید که کلمه ی مورد نظر بیان گر محتوای شما باشد. از تکرار ممتد لینک دادن خودداری نمایید. لینک مفید و دقیق بهتر از چندین لینک غیر اصولی می باشد.

anchor-text-impact-on-seo

نکات مهمی در سئو :

۱- همیشه برای وبمستر ها سوال می باشد که چگونه در کلمه کلیدی خاص به صفحات بالاتر برسیم انکر تکست یکی از ساده ترین و در عین حال مفید ترین روش می باشد. کلمه ی کلیدی خود را انتخاب کنید و برای ان انکرتکست بزارید اما فراموش کنید شرط تعادل مهم می باشد.

۲- یکی از تحقیقاتی که سئو موز انگلیسی انجام داده است به این نتیجه رسیده است که اگر چندین کلمه در یک متن به یک لینک خاص اشاره کنند تنها لینک اول مورد بررسی گوگل قرار می گیرد. توجه کنید این موضوع مخصوص گوگل می باشد.

۳-  گوگل به تازگی امکانی اضافه کرده است به نام JUMP To که برای بسیاری سوال می باشد که سایت هایی مانند ویکی پدیا چگونه از این سرویس استفاده می کنند شرط استفاده از این امکان گوگل اشنایی با کدنویسی به صورت حرفه ای می باشد که بتوانید در قالب یک DIV خاص ایجاد کنید و باید در DIV ایجاد شده از انکر تکست استفاده کنید.