بهینه سازی برای گوگل

بهینه سازی برای گوگل

بهینه سازی برای گوگل و سئوی پست ها چطور باید انجام شود؟

بهینه سازی برای گوگل به طرق مختلف انجام می شود. ولی جهت بهینه سازی برای گوگل بعضی نکات را حتماً باید رعایت کرد. این نکات ساده ولی کلیدی اند مثل استفاده درست از تگ ها، عبارات کلیدی و لینک ها.

به کارگیری تگ ها در وب سایت

تگ های هد(Heading)

تگ های هد (Heading) برای مشخص کردن اهمیت عبارات و کلمات استفاده می شوند. تگهای هد از ۱ تا ۶ (H1 تا H6) نام گذاری شده اند که ۱ مهمترین و ۶ کم اهمیت ترین است. مهم ترین و کلیدی ترین بحث در هر مقاله یا صفحه باید تگ هد ۱ بگیرد.

نکته مهم در مورد تگ ها، محدودیت تعداد استفاده از بعضی از آنها است. هد ۱ فقط ۱ بار، هد ۲ ، دو تا سه بار و بقیه بدون محدودیت هستند. معمولا عنوان مطلب تگ H1 می گیرد. به علاوه سعی کنید عبارت کلیدی مهم مطلب را در عنوان بگنجانید.

در کل همه تگ گذاری های سایت باید معقول و منطقی باشند. استفاده بیش از حد از هر کدام می تواند به عنوان اسپم در نظر گرفته شود!

بهینه سازی برای گوگلتگ آلترنیتیو (alt) برای عکس

کاربران زیادی در اینترنت هر روز به دنبال عکس های مختلف می گردند. گوگل عکس های را با استفاده از تگ آلترنیتیو شناسایی می کند. این تگ به گوگل می گوید که عکس راجع به چیست. پس برای این که در جست و جوی تصاویر گوگل هم دیده شوید، باید از تگ alt استفاده کنید. رعایت این نکته در بهینه سازی برای گوگل بسیار با اهمیت می باشد.

پیدا کردن عبارات کلیدی پر طرفدار

کاربران با استفاده از عباراتی که تایپ می کنند سایت شما را پیدا می کنند. بنابر این شما باید عباراتی که کاربران مورد نظرتان استفاده می کنند را پیدا کنید و از آن ها برای بهینه سازی برای گوگل استفاده کنید (مثلا با قرار دادن عبارت کلیدی در تگ ها)

روش های زیادی برای پیدا کردن عبارات کلیدی پر مخاطب وجود دارد. راحت ترین راه این است که از سرویس رایگان گوگل به نام Keyword planner استفاده کنید. بعد باید ۵-۷ عبارات کلیدی را انتخاب کنید. سعی کنید در پستی که می نویسید روی آن ها تاکید کنید.

لینک

لینک دهی و به خصوص لینک داخلی، باعث می شود کاربر به جای ترک سایت، در آن گشت و گذار کند. لینک دهی به پست های قدیمی را هم نباید از یاد ببرید، وگرنه گوگل و مخاطب هم آن ها را از یاد می برند. به علاوه url پست ها هم باید ساختاری مناسب داشته باشند که گوگل و مخاطب آن را بپسندند.

نکات دیگر

از جمله مواردی که تاثیر چشم گیری در جذب ترافیک دارد، استفاده از شبکه های اجتماعی است که نباید آن را فراموش کنید. از نباید ها هم باید به کپی کردن مطالب از سایت های دیگر اشاره کرد که آسیب جبران ناپذیری به سایت می زنند. یادتان باشد که گوگل جریمه های سنگینی برای این موارد در نظر گرفته است! در بهینه سازی برای گوگل نکات زیادی مطرح هست که ما سعی نمودیم برخی از انها را برای شما دوستان محترم ارائه نماییم.