معجزه رنگ ها در طراحی سایت

معجزه رنگ ها در طراحی سایت

در روانشناسی رنگ ها نکات شگفت انگیزی در رابطه با تاثیر هر یک از رنگ ها وجود دارد که کاربرد صحیح این نکات در هر فعالیتی سبب موفقیت می شود، در فضای رقابتی امروز وب سایت های تجاری برد با طراحانی است که مشتری بیشتری را جذب سایتشان می کنند و همانطورکه پیش از این هم اشاره شد رنگ ها تاثیر زیادی بر روی جذابیت یا عدم جذابیت سایت شما دارند، پس به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به امید خدا سایت شما در شمار سایت های ممتاز دنیای اینترنت قرار بگیرد.

معجزه رنگ ها در طراحی سایت

تنها یک دقیقه و سی ثانیه کافیست !

توجه توجه این مدت زمان را زمان طلایی خود بدانید! زیرا می توانید بیشترین تاثیر و چه بسا ماندگارترین آن را با رنگ های سایتتان بر احساسات مخاطبین بگزارید و می توانید آنها را مجاب به خرید محصولات خویشتن کنید. نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشت این است که مخاطبین شما در چه سن و فرهنگ و قشر و … قرار دارند و آن زمان با تیزهوشی خود، رنگ هایی که تاثیر بیشتری بر آنها می گذارند را به کار برید. معجزه رنگ ها در طراحی سایت یکی از نکات مهم در طراحی سایت می باشد. لازم است بدانید سایتهایی که از ترکیب رنگ مناسب استفاده میکنند جذابیت بیشتری نسبت به بقیه وب سایت ها دارند.

زرد

رنگ زرد، زودتر از بقیه رنگ ها جلب توجه می کند و گزینه مناسبی برای چلب توجه و تمرکز مخاطبین است، البته توجه داشته باشید که این رنگ را به عنوان پس زمینه انتخاب نکنید زیرا سبب فشار بر روی چشم می شود.

سیاه

سیاه تمام نور ها در طیف رنگ ها را جذب می کند و نماد قدرت است پس توجه داشته باشید تا حد ممکن از این رنگ کم استفاده کنید، و به هیچ وجه رنگ سیاه را به عنوان پس زمینه به کار نگیرید

سفید

رنگی که توصیه می کنیم در طیف رنگ های سایتتان از آن به کار ببرید البته به حد تعادل! چون عدم این تعادل سبب خالی دیده شدن فضای سایت شما می شود، و از آنجایی که سفید رنگ کم قدرتی است توصیه دیگری که می توان کرد این است که همراه آن از رنگ های متضاد و تیره به کار گیرید.

آبی

یکی از محبوبترین رنگ ها بین مردم دنیا آبی است اما توجه کنید که کاربرد آن به عنوان پس زمینه اشتباه است. ولی از آنجایی که نشانه نظم و صلح است در نوشته های سایتتان از این رنگ استفاده کنید.

سبز

رنگ سبز نشان اصلاحگری ، انعطاف پذیری و از رنگ های مقدس است. این رنگ مانند رنگ زرد برای پس زمینه سایت پیشنهاد نمی شود.

رنگ ها در طراحی سایت نقش بسزایی در جذب کاربران دارند. زمانیکه در یک وب سایت از رنگهایی استفاده کنید که چشم کاربر را خسته کند، کاربر خیلی زود آن سایت را ترک کرده و مطالب شما را بدرستی مطالعه نمیکند. پس همواره خود را جای کاربران سایت خود بگذارید و برای آنها تولید محتوایی مناسب با رنگ های خوب را داشته باشید.