استفاده از دامنه ir برای سایت فارسی

دامنه ir برای سایت فارسی

استفاده از دامنه ir برای سایت فارسی

اگر قرار هست که سایت شما در ایران فعالیت داشته باشد بهتر است که دامنه خود را ir انتخاب کنید. نتایج گوگل در مکان های مختلف متفاوت است، گوگل تلاش میکند نتایج را بر اساس نیازهای کاربران به آنها نشان دهد و مکان جغرافیایی یکی از پارامترهای تاثیر گذار در این زمینه است. دامنه هایی که پسوند دو حرفی دارند مرتبط به مکان ها هستند و این دامنه ها بصورت محلی می باشند. لازم است که بدانید گوگل به صورت خودکار مکان آنها را تشخیص می دهد، اما برای سایر دامنه ها نیاز هست که این تنظیمات را گوگل کنسول انجام دهید.

بنابراین راه اندازی سایت با دامنه ir باعث می شود که آن سایت در نتایج داخل ایران رتبه پیدا کند و اگر سایت به زبان انگلیسی است در کشورهای مختلف به طور معمول رتبه کمتری نسبت به سایر سایت ها بخصوص درکلمات پر رقابت پیدا خواهد کرد. اگر می خواهید که سایت شما در ایران برای جستجوی زبان انگلیسی رتبه خوبی داشته باشید این کار انجام دهید و در غیر اینصورت به هیچ عنوان چنین کاری نکنید. استفاده از دامنه ir برای سایت فارسی در ایران اولویت بیشتری دارد.

در انتخاب نام دامنه خود لازم است یکسری موارد را رعایت کنید :

–  منحصر بفرد بودن دامنه

دامنه ای را انتخاب نکنید که مشابه با دامنه های دیگران باشد.

– دامنه ای را انتخاب کنید که  نوشتن و تایپ کردن آن آسان باشد

سعی کنید دامنه ای را انتخاب نمایید که نوشتن آن برای کاربران راحت باشد و در ذهن کاربران ثبت گردد.

– دامنه در ذهن دیگران ثبت گردد

دامنه ای را انتخاب نمایید که در ذهن دیگران ثبت گردد و سر زبان بماند.

– انتخاب دامنه کوتاه

نام دامنه کوتاه برای حفظ کردن و تایپ کردن بسیار آسان می باشد. و برای وب سایت های تجاری و رسانه های آنلاین بسیار مهم میباشد که نام دامنه کوتاه باشد تا مردم براحتی آن را حفظ کنند و بتواند به وب سایت دسترسی سریع داشته باشند.

– از خط تیره و اعداد در نام دامنه استفاده نکنید

استفاده از خط تیره و اعداد نام دامنه شما را به صورت شفاهی دشوار می کند و به خاطر سپردن و تایپ آن را سخت می کند. بنابراین پیشنهاد می کنم سعی کنید از خط تیره و اعداد در نام دامنه استفاده نکنید استفاده از آنها می تواند برای بازدید کنندگان گیج کننده باشد.